Warszawa: wracająca z zakupów, zakażona wirusem kobieta została zatrzymana przez policjantów.. (zdj. il.) Marek BAZAK/East NewsŹródło: (zdj. il.) Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Czerwca 2020

Zakażona koronawirusem 52-latka poszła do warzywniaka bez maseczki. Trafiła na policjantów

Warszawa, będąc miastem stołecznym, zwraca na siebie szczególną uwagę mediów. Nie dziwi zatem fakt, że informacja o wracającej z zakupów, zakażonej wirusem 52-letniej kobiecie, która została zatrzymana przez funkcjonariuszy, szybko obiegła kraj. Lekceważąc obowiązek izolacji domowej, Warszawianka udała się do miejscowego warzywniaka.

Do sytuacji opisywanej przez RMF FM miało dojść w miniony piątek na Śródmieściu w Warszawie. Mimo że kobieta miała świadomość, iż ma pozytywny wynik test na obecność koronawirusa, zlekceważyła obowiązującą ją kwarantannę i udała się na zakupy.

Informację tę potwierdził także, cytowany przez portal Dlahandlu.pl, asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. "Wracając bez maseczki na twarzy, przed wejściem do budynku kobieta natknęła się na policyjny patrol kontrolujący osoby będące na kwarantannie i w izolacji domowej", przekazał funkcjonariusz.

Tragiczne doniesienia obiegły media. Nie żyje b. poseł, przykre informacjeTragiczne doniesienia obiegły media. Nie żyje b. poseł, przykre informacjeCzytaj dalej

Warszawa: kobiecie grozi kara więzienia

Z początku mundurowi wzięli ją za jedną z sąsiadek objętej izolacją 52-latki. Ponieważ nikt nie odpowiadał na próby skontaktowania się z kobietą za pomocą domofonu, policjanci spytali nadchodzącą panią, czy ma wiedzę na temat tego, co dzieje się z zakażoną mieszkanką Warszawy.

Kobieta potwierdziła, że zna osobę wskazaną przez mundurowych, a pytana o przyczynę braku odzewu, powiedziała, że ta "pewnie się kąpię". Zaintrygowani odpowiedzią stołeczni funkcjonariusze postanowili wylegitymować kobietę. "No dobra, macie mnie", usłyszeli wówczas policjanci.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policję
2. Jedna ze słynniejszych polskich marek spożywczych zniknie z rynku? Firma ma same straty

52-latka została zatrzymana. "Zachowanie kobiety to przykład skrajnej nieodpowiedzialności i lekceważenia obowiązujących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii", przekazał asp. szt. Mariusz Mrozek.

Warszawianka usłyszała już zarzuty narażenia osób postronnych na zakażenie chorobą zagrażającą jej zdrowiu i życiu. Za zlekceważenie zasad izolacji grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że mundurowi, którzy mieli z nią kontakt, zostali poddani przymusowej kwarantannie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Koronawirus już nie istnieje" protesty naukowców po słowach włoskiego lekarza
  2. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Dramatyczne doniesienia na temat rodziny królewskiej. Książę jest zakażony
  7. i>

Źródło: rmf24.pl / dlahandlu.pl