. PIOTR GRZYBOWSKI/East NewsŹródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Stycznia 2020

Waloryzacja emerytur wyższa, niż zakładano? Dobre wieści dla seniorów

Waloryzacja emerytur i rent przewidziana została na 1 marca. Wstępnie szacowano, że wyniesie 3,24 proc. Ceny rosną jednak znacznie szybciej i z budżetu państwa, najprawdopodobniej, wycisnąć będzie trzeba dodatkowe pół miliarda złotych.

Przy planowaniu budżetu zakładano, że wskaźnik waloryzacji procentowej wyniesie 3,24 proc. Najprawdopodobniej będzie on jednak wyższy. Szalone tempo wzrostu cen podpowiada, że wskaźnik urosnąć może nawet do 3,74 proc. Choć dokładną różnicę poznamy dopiero za miesiąc, już teraz oszacować można, o ile więcej dostaną konkretne grupy emerytów.

Czy pamiętacie jak nazywał się pierwszy polski serial? Wypuszczono go w 1965 rokuCzy pamiętacie jak nazywał się pierwszy polski serial? Wypuszczono go w 1965 rokuCzytaj dalej

Waloryzacja emerytur wyższa niż zakładano

Wysokość podwyżek, na jakie liczyć mogą emeryci i renciści, zależna jest od tego, jakie świadczenie pobierali do tej pory. Najubożsi emeryci, otrzymujący mniej niż 943 zł na rękę, dostaną podwyżki procentowe. Ci, którym należy się emerytura minimalna, mogą liczyć na podwyżki kwotowe w wysokości 82 zł na rękę. Seniorzy otrzymujący więcej niż 943 zł, odstaną dodatkowe 57 zł.

Okazuje się, że najwięcej na waloryzacji uzyskać mogą najzamożniejsi seniorzy - ci, otrzymujący ponad 1850 zł na rękę. Ich podwyżki będą bowiem, tak jak w przypadku najuboższych - procentowe. Jeżeli wskaźnik waloryzacji urośnie zgodnie z przewidywaniami - mogą liczyć na znacznie wyższe, dodatkowe kwoty.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

2. Niesamowite znalezisko w polskiej rzece. Wielu nie mogło uwierzyć, leżało na samym dnie

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News