Waloryzacja emerytur. Flickr / Narodowy Bank PolskiŹródło: Flickr / Narodowy Bank Polski
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 26 Czerwca 2020

Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości

Waloryzacja emerytur ma duży wpływ na wysokość początkowego świadczenia. Warto pamiętać o tym przy przechodzeniu na emeryturę. Czasem jeden miesiąc zwłoki w rozpoczęciu pobierania świadczeń może zapewnić nam sporą podwyżkę.

Sposób by uzyskać wyższe świadczenie emerytalne opisuje SuperBiz.pl. Umiejętne planowanie momentu przejścia na emeryturę okazuje się bardzo przydatne.

Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, "zagrożenie zdrowia i życia"Czytaj dalej

Waloryzacja emerytur - jak zyskać?

Jak czytamy w serwisie "pracujący 70 latek którego kapitał początkowy zebrany w ZUS wynosi 700 tys. zł, po zakończeniu kariery zawodowej w czerwcu dostanie 3954 zł emerytury. Jeśli ze swoją decyzją o pobieraniu emerytury poczeka do lipca, to zyska aż 62,6 tys. zł do swojego kapitału za sprawą czerwcowej waloryzacji emerytur. W ten prosty sposób jego świadczenie podskoczy o 354 zł do 4308 zł."

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Najkorzystniejsze będzie natomiast przepracowanie dodatkowego roku. Statystyczny 65-latek przechodząc na emeryturę dostanie ok. 2,7 tys. zł brutto. Z kolei statystyczna Polka w wieku 60-lat może liczyć na ok. 1,9 tys. zł emerytury. W obu przypadkach kolejny rok pracy sprawi, że powiększony kapitał w ZUS przełoży się na kolejne 300-400 zł doliczone do przyszłej emerytury. - Każdy rok dodatkowej pracy oznacza statystyczny wzrost emerytury o 8/12 proc. Jest to spowodowane dwoma czynnikami, po pierwsze pracując odprowadzamy składki emerytalne które powiększają nasz kapitał emerytalny w ZUS, a po drugie skraca się średnia długość trwania życia, przez którą dzieli się nasz kapitał (wynikiem podziału jest wysokość naszej emerytury. System emerytalny został tak skonstruowany, żeby premiować osoby które będą pracowały dłużej - przekonuje w rozmowie z Money.pl ekspert Instytutu Emerytalnego, prawnik Oskar Sobolewski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródła: SuperBiz, Money.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News