Emerytury. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Emerycie, w 2021 roku możesz dostać większą emeryturę. Waloryzacja, trzynastka, czternastka oraz inne dodatki. Jakie czekają nas zmiany?

Nowa emerytura minimalna, waloryzacja świadczeń, nowa trzynastka i jednorazowa czternastka. Zobacz ile pieniędzy będzie ci przysługiwać w 2021 roku.

W nadchodzącym roku bardzo ważnymi miesiącami będzie marzec, maj oraz listopad. To właśnie wtedy, emeryci otrzymają dodatkowe świadczenia lub ich podwyższenie. Oto zbiór informacji na temat kalendarza emerytur.

Emerytury w 2021 roku

Dziecko bardzo dziwnie szło w sklepie obok taty. Klientka po przyjrzeniu się zamarła, prawda budzi grozę i złośćDziecko bardzo dziwnie szło w sklepie obok taty. Klientka po przyjrzeniu się zamarła, prawda budzi grozę i złośćCzytaj dalej

Podwyższone świadczenie emeryci otrzymają w marcu. To właśnie wtedy doliczona zostanie waloryzacja emerytury. W 2021 roku nie będzie to jednak duża podwyżka, ze względu na zmianę o 3,24 procent w roku poprzednim. Oznacza to, że na każdy tysiąc złotych świadczenia emeryci otrzymują 32,40 zł więcej. Podwyżki w 2021 roku powinny zachować swój nominalny poziom. Osłodą powinno być podniesienie emerytury minimalnej, która powinna wzrosnąć o 100 zł. Zamiast kwoty 1200 zł, emeryci otrzymają minimalnie 1300 zł. Biorąc pod uwagę okres powyborczy i powirusowy, to bardzo dobra prognoza.

Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniuTrudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniuCzytaj dalej

Trzynasta i czternasta emerytura
 

Jak podaje portal gk24.pl, w tym roku wypłata trzynastej emerytury miała miejsce jeszcze w kwietniu, aby zdążyć przed wyborami prezydenckimi, które początkowo miały odbyć się w maju. Taka strategia miała pozwolić na zdobycie większej liczby głosów dla Andrzeja Dudy wśród starszych wyborców. W 2021 roku wypłata „trzynastki” powinna mieć miejsce dopiero w maju. Jej kwota wyniesie 1300 zł brutto, czyli w granicach emerytury minimalnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ludzkie szczątki w otwartym grobie. Ostrowski cmentarz miejscem dramatycznego odkrycia2. Pochanke odchodzi z TVN. Jej miejsce zajmie popularny dziennikarz pracujący wcześniej w TVP

Czternasta emerytura zostanie wypłacona tylko jednorazowo w 2021 roku, najprawdopodobniej w okolicach listopada lub grudnia. Jej wysokość, tak jak w przypadku trzynastki będzie równać się minimalnej emeryturze (1300 zł brutto), jednakże w tym wypadku, w całości przysługuje ona tylko osobom, których miesięczne świadczenie jest mniejsze niż 2900 zł brutto - informuje portal gk24.pl. Po przekroczeniu tej kwoty, będzie obowiązywać zasada złotówka za złotówkę. „Czternastka” zostanie zmniejszona o tyle, o ile próg został przekroczony. Oznacza to, że osoby otrzymujące 4200 zł w ogóle nie otrzymają czternastki.

[Żródło: Głos Koszaliński]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Nie żyje wnuk Elvisa Presleya. Miał 27 lat
  4. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych