Emerytury. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Emerycie, w 2021 roku możesz dostać większą emeryturę. Waloryzacja, trzynastka, czternastka oraz inne dodatki. Jakie czekają nas zmiany?

Nowa emerytura minimalna, waloryzacja świadczeń, nowa trzynastka i jednorazowa czternastka. Zobacz ile pieniędzy będzie ci przysługiwać w 2021 roku.

W nadchodzącym roku bardzo ważnymi miesiącami będzie marzec, maj oraz listopad. To właśnie wtedy, emeryci otrzymają dodatkowe świadczenia lub ich podwyższenie. Oto zbiór informacji na temat kalendarza emerytur.

Emerytury w 2021 roku

Dziecko bardzo dziwnie szło w sklepie obok taty. Klientka po przyjrzeniu się zamarła, prawda budzi grozę i złośćDziecko bardzo dziwnie szło w sklepie obok taty. Klientka po przyjrzeniu się zamarła, prawda budzi grozę i złośćCzytaj dalej

Podwyższone świadczenie emeryci otrzymają w marcu. To właśnie wtedy doliczona zostanie waloryzacja emerytury. W 2021 roku nie będzie to jednak duża podwyżka, ze względu na zmianę o 3,24 procent w roku poprzednim. Oznacza to, że na każdy tysiąc złotych świadczenia emeryci otrzymują 32,40 zł więcej. Podwyżki w 2021 roku powinny zachować swój nominalny poziom. Osłodą powinno być podniesienie emerytury minimalnej, która powinna wzrosnąć o 100 zł. Zamiast kwoty 1200 zł, emeryci otrzymają minimalnie 1300 zł. Biorąc pod uwagę okres powyborczy i powirusowy, to bardzo dobra prognoza.

Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniuTrudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniuCzytaj dalej

Trzynasta i czternasta emerytura

Jak podaje portal gk24.pl, w tym roku wypłata trzynastej emerytury miała miejsce jeszcze w kwietniu, aby zdążyć przed wyborami prezydenckimi, które początkowo miały odbyć się w maju. Taka strategia miała pozwolić na zdobycie większej liczby głosów dla Andrzeja Dudy wśród starszych wyborców. W 2021 roku wypłata „trzynastki” powinna mieć miejsce dopiero w maju. Jej kwota wyniesie 1300 zł brutto, czyli w granicach emerytury minimalnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ludzkie szczątki w otwartym grobie. Ostrowski cmentarz miejscem dramatycznego odkrycia2. Pochanke odchodzi z TVN. Jej miejsce zajmie popularny dziennikarz pracujący wcześniej w TVP

Czternasta emerytura zostanie wypłacona tylko jednorazowo w 2021 roku, najprawdopodobniej w okolicach listopada lub grudnia. Jej wysokość, tak jak w przypadku trzynastki będzie równać się minimalnej emeryturze (1300 zł brutto), jednakże w tym wypadku, w całości przysługuje ona tylko osobom, których miesięczne świadczenie jest mniejsze niż 2900 zł brutto - informuje portal gk24.pl. Po przekroczeniu tej kwoty, będzie obowiązywać zasada złotówka za złotówkę. „Czternastka” zostanie zmniejszona o tyle, o ile próg został przekroczony. Oznacza to, że osoby otrzymujące 4200 zł w ogóle nie otrzymają czternastki.

[Żródło: Głos Koszaliński]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Nie żyje wnuk Elvisa Presleya. Miał 27 lat
  4. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News