Waldemar Kraska kościół. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 15 Maja 2020

Ważna deklaracja wiceministra zdrowia. Zapowiedział poluzowanie ograniczenia, wielu nie będzie zadowolonych

Waldemar Kraska był gościem programu "Aktualności dnia" Radia Maryja. Polityk zapowiedział poluzowanie jednego z ograniczeń, apelując o cierpliwość. Wielu nie będzie jednak zachwyconych podobnym krokiem.

Wiceminister Kraska gościł w medium ojca Rydzyka, gdzie odpowiedział na pytania dotyczące wprowadzonych w Polsce ograniczeń. Co ciekawe, polityk zapowiedział poluzowanie jednego z nich. Nie wiadomo, czy ma to związek z wcześniejszymi deklaracjami Mateusza Morawieckiego, czy resort zamierza posunąć się w odmrażaniu jeszcze dalej.

- Trzeba jeszcze przez jakiś czas wytrzymać. Niedługo obostrzenia odnoszące się do uczestnictwa we Mszy św. będą zdecydowanie mniejsze - zapowiedział Kraska na antenie.

Pilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaPilne doniesienia ze Śląska. Zawalił się budynek kopalni Mysłowice, strażacy nie mogą wejść do środkaCzytaj dalej

Waldemar Kraska o znoszeniu obostrzeń w kościołach

Polityk bardzo szybko został dopytany o sprawę. Zarzucono mu bowiem, że obostrzenia panujące w kościołach będą bardziej surowe niż chociażby te w restauracjach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające
2. Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie tak

- Do kościoła w większości chodzą osoby starsze, a zależy nam na tym, aby dystans był zachowany. (...) Infekcja może je dotknąć, co nierzadko kończy się ciężkim przebiegiem tej choroby, a nawet i śmiercią - odparł wiceminister zdrowia, podkreślając jednak, że wkrótce będzie miał dla słuchaczy dobre wieści w kwestii znoszenia obostrzeń.

Nie wszyscy będą oczywiście zachwyceni planami Ministerstwa Zdrowia. Jak zaznaczył sam Kraska, w świątyniach pojawia się wielu seniorów, których życie i zdrowie jest obecnie najbardziej narażone. Jak widać, długotrwałe prośby i apele także ze strony o. Rydzyka oraz jego zwolenników przyniosą jednak upragnione przez nich skutki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapłacimy kolejne miliony za wydruk nowych kart wyborczych
  2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Szpitale zamarły na 2 minuty. Wszyscy stanęli, poruszająca chwila w Europie, łzy napływają do oczu

Źródło: Radio Maryja

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News