Wakacje będą w tym roku inne niż zwykle i nici z wszelkich wyjazdów?. Pixabay/uroburosŹródło: Pixabay/uroburos
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Kwietnia 2020

Czy będziemy mogli wyjechać w góry na wakacje w tym roku? Specjalista prognozuje

Wakacje będą w tym roku inne niż zwykle i nici z wszelkich wyjazdów? Wiele na to wskazuje, że tegoroczne lato niestety będzie znacznie się różniło od poprzednich i czekają nas spore ograniczenia. Jednak nie wszystko stracone. Bowiem jest szansa na mniejsze, rodzinne wyjazdy, np. w góry, w gronie osób, z którymi przebywamy na co dzień oraz przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności, dystansu od innych i higieny.

Jak będą wyglądać tegoroczne wakacje w dobie panującej epidemii koronawirusa, której końca jak na razie niestety nie widać? Czy Polki i Polacy mogą liczyć na jakiekolwiek wczasy i wypoczynek, czy jednak lato przebiegnie pod kątem niemal ciągłego siedzenia w domu, bez możliwości wyjazdu gdziekolwiek? Głos w tej sprawie zabrał immunolog, dr Paweł Grzesiowski na antenie RMF FM.

Niewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemiiNiewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemiiCzytaj dalej

Wakacje będą w tym roku inne niż zwykle i nici z wszelkich wyjazdów? Czy można pojechać z rodziną w góry czy nad morze?

- Nie będzie wyjazdów grupowych, zespołowych. Musimy raczej zaniechać myślenia o koloniach, obozach, wyjazdach zorganizowanych - stwierdził w "Porannej rozmowie" w RMF FM immunolog dr Paweł Grzesiowski.

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzina wyjechała nad morze czy w góry, w tym samym składzie, w który mieszka u siebie w domu, przeniosła się w inną krainę Polski - wskazał ekspert.

- Już dziś mamy odblokowane wyjazdy, wyjścia z domu, rekreacyjne pobyty w lesie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dzisiaj rodzina wsiadła do samochodu i pojechała na swoją działkę czy do wynajętego domku gdzieś w Polsce - przyznał. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wulgarnie obraził Jerzego Owsiaka publicznie. Teraz odpowie za to przed sądem
2. Wykolejenie tramwaju. Duże utrudnienia, składy na objazdach

Czy jest w tym roku możliwy wypoczynek na plażach nad morzem? Okazuje się, że tak, ale przy wykorzystaniu odpowiedniego parawanu.

- Parawany w Polsce to my znamy od dziesiątków lat. Tylko musimy przebudować parawan, żeby on był na wysokość dwóch metrów i się praktycznie nic nie zmieni - żartował w "Porannej rozmowie" w RMF FM dr Paweł Grzesiowski. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. U niektórych pacjentów koronawirus atakuje układ nerwowy. Opublikowano najnowsze badania
  2. Kierowca musi prowadzić z maseczką na twarzy? Jego pasażerowie mogą zostać wylegitymowani
  3. Pracownicy Biedronki przyłapani na skandalicznym zachowaniu. Do sieci wyciekły zdjęcia
  4. Zaskakująca decyzja KRRiT w sprawie skandalicznego materiału TVN. Nikt się tego nie spodziewał
  5. Andrzej Duda pojawił się na nagłej konferencji prasowej. Zwrócił się do Polaków z nietypowym apelem
  6. Zamknęli miasto, boją się drugiej fali pandemii. Jedna osoba zaraziła koronawirusem 70 w Chinach

Źródło: rmf24.pl