Marcin Najman, streamując dla programu "W tyle wizji". (screen) VOD TVP/W tyle wizjiŹródło: (screen) VOD TVP/W tyle wizji
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 31 Października 2020

Niewiarygodne. Podpis bohatera "W tyle wizji" na TVP Info zaskoczył widzów, brzmi groźnie?

Marcin Najman jest znany głównie widzom gali FAME MMA, w której biorą zazwyczaj udział gwiazdy internetu. Sam zawodnik sztuk walki najlepiej odnajduje się właśnie w tej kategorii. Od kilku dni każdego wieczoru udaje się na Jasną Górę, by "bronić klasztoru" przed demonstrantami. "W tyle wizji" postanowiło podczas jednego z takich wieczorów z nim porozmawiać - popisali się paskowi, podpisując Najmana jako "wojownika".

Ostatnie kilka dni wypraw Najmana na Jasną Górę były szeroko komentowane przez internetowych dowcipnisiów, teraz w pewien sposób zakpili z niego także pracownicy TVP.

Beata Pawlikowska zabrała głos ws. aborcji i dzieliła się oburzającymi Beata Pawlikowska zabrała głos ws. aborcji i dzieliła się oburzającymi "radami". W sieci natychmiast zawrzałoCzytaj dalej

"W tyle wizji": Najman wojownikiem

Od momentu, w którym Jarosław Kaczyński wydał apel dotyczący bronienia kościołów w ramach sprzeciwu wobec protestów, w akcję bronienia Jasnej Góry zaangażował się Marcin Najman.

- Apeluję, brońmy naszej tradycji, brońmy kościołów. Ataki na miejsca wiary są niedopuszczalnym aktem wandalizmu i przejawem nihilizmu - mówił Kaczyński w swoim przemówieniu, zwracając się jednak głównie do swoich wyborców. Koniec końców na apel odpowiedziały przede wszystkim środowiska narodowe, które jednak szybko od kościołów przeszły do demonstracji, które całkowicie je omijały.

Jedną z osób, która ruszyła, by "bronić" kościołów, był znany pięściarz i kick-bokser, Marcin Najman. Już od kilku dni internauci mogli obserwować jego zmagania pod Jasną Górą z początku polegające głównie na zauważeniu, że nikogo pod Jasną Górą nie ma. 

- To jest jedna wielka prowokacja. Ludzie, przecież tu nikogo nie ma. Nikt nie atakuje Jasnej Góry. Co wy pier*olicie za głupoty. Przecież wy tylko podsycacie nastroje - skarżył się.

Następnego dnia sytuacja jednak się zmieniła, bo pod kościołem znaleźli się już protestujący. 

- Nadciągają lewackie hordy. Już widoczne są ze wzgórza jasnogórskiego, natomiast jesteśmy w gotowości i oczywiście nie damy zdewastować kościoła jasnogórskiego. Bądźcie spokojni, wszyscy na pozycjach - mówił w nagraniu Najman.

TVP Info: Zadziwiające sugestie w TVP Info: Zadziwiające sugestie w "Wiadomościach". Czy Polki i Polacy mają się obawiać?Czytaj dalej

- Chcecie sobie protestować? Wasza sprawa. Ale dlaczego chcecie niszczyć Świątynię? Nawet komuna tego nie robiła w tak rażący sposób - napisał we czwartek. Co ciekawe, klasztor jasnogórski właściwie nie ucierpiał w czasie protestów i to raczej za sprawą skierowania protestów na inne tory. Od przemówienia Kaczyńskiego Strajk Kobiet skierował siłę manifestacji ponownie pod biura PiS i Sejm, starając się omijać świątynie.

Program "W tyle wizji" postanowił poświęcić część swojego czasu antenowego na rozmowę z Marcinem Najmanem i przedstawił swojego rozmówcę jako "wojownika". Najpewniej jest to kalka z angielskiego słowa "fighter", które zostało nieumiejętnie przetłumaczone. Prawdopodobnie normalnie widzowie mogliby tam zobaczyć informację o tym, że Najman jest "zawodnikiem sztuk walki" albo "pięściarzem", tymczasem w TVP postanowiono skorzystać z zabawnego uproszczenia, które natychmiast wywołało w internecie falę śmiechu. W innym razie mogło chodzić o wojownika-obrońcę kościołów, co także rozbawiło wielu komentujących.

Niektórzy internauci skojarzyli podpis z tzw. klasami postaci w grach RPG i postanowili wyśmiać część przeciwną protestom - ucieleśnieniem klasy kapłana miałby zostać abp Marek Jędraszewski, inkwizytorem - Krzysztof Bosak, medykiem - Łukasz Szumowski, a łotrzykiem - Jacek Sasin. 

Marcin Najman zapewne każdego dnia będzie teraz przychodził pod klasztor jasnogórski, podobnie jak duża część obozu narodowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Pilny komunikat od ING. Klienci muszą być gotowi na spore ograniczenia
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

źródło: [sport.pl]

Był jedną z największych dziecięcych gwiazd kina PRL. Nagle zniknął, jego życie potoczyło się tragicznieBył jedną z największych dziecięcych gwiazd kina PRL. Nagle zniknął, jego życie potoczyło się tragicznieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekło nagranie z Krupówek, co się działo? Aż ciarki przechodzą po plecach, tyle ludzi, niesamowite
  2. Co roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodych
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  7. Kobieta ważyła 300 kg, teraz wygląda jak milion dolarów. Efekt metamorfozy i wyjątkowej diety onieśmiela wszystkich krytyków