Violetta Villas. youtube/Cosmapl
Źródło: youtube/Cosmapl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Stycznia 2020

Violetta Villas wybaczyła swojemu ojcu po latach. Skrzywdził ją w niewyobrażalny sposób

Violetta Villas była największą diwą w historii polskiej estrady. Gościła na scenach największych europejskich miast i Las Vegas. Mimo głębokiego głosu o niewiarygodnie szerokiej skali i talentu, zmarła w tragicznych warunkach, chora i zaniedbana. Niewiele osób wie, że dramat, rozgrywający się na koniec jej życia nie był jedynym, jaki przeszła.

Villas poświęciła swoim rodzicom piosenki. W powszechnej świadomości "Do ciebie mamo" zapisało się o wiele mocnej, niż "Pieśń dla ojca", w której gwiazda śpiewała:

"Ojcze,
cóż, za to mogę Ci dać?
za wszystko, za każdą radość i płacz
za pamięć, że byłeś taki jak nikt,
że nawet wspomnieniem warto jest żyć"

Niestety, Czesława Gospodarek długo czekała na przeprosiny ojca, który w rzeczywistości przejawiał autorytarne skłonności. W ostatnim, udzielonym dla programu Uwaga! TVN wywiadzie, diwa została zapytana o to, kiedy rodzice zauważyli jej talent. Okazało się, że ojciec uczył ją gry na skrzypcach. Był bardzo wymagającym nauczycielem. Bił ją smyczkiem po dłoniach, gdy się myliła.

Nieziemsko uzdolniona, polska aktorka zmarła w zapomnieniu. Rodzina nigdy nie poznała prawdyNieziemsko uzdolniona, polska aktorka zmarła w zapomnieniu. Rodzina nigdy nie poznała prawdyCzytaj dalej

- Jeżeli mnie wysłał do sklepu po zakupy a się spóźniłam 5 minut to też dostawałam lanie - wyznała w wywiadzie.

Najgorsze ze strony jej ojca miało dopiero nadejść.

Violetta Villas zmuszona do ślubu

Gwiazda miała 15 lat, kiedy spodobała się 27-letniemu porucznikowi po szkole oficerskiej na służbie WOP w Kudowie. Choć marzyła o wyjeździe do Wrocławia i rozpoczęciu kariery muzycznej, ojciec zmusił ją do zamążpójścia.

– Strach cię puścić do Wrocławia! Kto cię tam przypilnuje! Lepiej będzie, jak wyjdziesz za mąż! – miał mówić.

Gdy tylko skończyła 18 lat uciekła od męża z małym dzieckiem. Zamieszkała w Szczecinie z siostrą. Została przyjęta na wydział wokalny szczecińskiej muzycznej szkoły średniej, kiedy upomniał się o nią mąż.

- Zaraz jednak okazało się, że po całym Szczecinie szuka mnie mój mąż. Odnalazł mnie w końcu u siostry i chciał zmusić do powrotu do domu. Poszedł nawet do dyrektora szkoły. Ale dyrektor wziął moją stronę. – Proszę pana, ona nie jest dla pana, a pan nie jest dla niej. Ona ma taki talent, który w tej szkole zdarzył się po raz pierwszy – powiedział mężowi - wspominała Villas w pamiętnikach.

To był przełom w relacjach Villas z ojcem.

- Ojciec płakał ze wzruszenia. Przepraszał mnie i całował po rękach, za to, że tak mnie skrzywdził, zmuszając do zamążpójścia. Wybaczyłam mu jednak, bo wiedziałam, że nie chciał dla mnie źle. Po prostu tak pojmował moje dobro - wspominała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych

3. TVP pozywa byłego pracownika. Dziennikarz szykuje konfrontację i ujawnia druzgocące kulisy pracy w telewizji

4. Uczenie psa, by nie bał się fajerwerków we wskazany sposób to okrucieństwo. Trudno o komentarz

5. Popularny preparat ma działanie psychoaktywne. GIS ostrzega

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku