Violetta Villas
Źródło: wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Października 2019

Sąd bezlitosny dla oprawczyni Violetty Villas. Podtrzymał wyrok więzienia za brutalne znęcanie się nad gwiazdą

Violetta Villas była jedną z najważniejszych ikon polskiej estrady. Sława nie uchroniła jej jednak przed spędzeniem jesieni życia w uwłaczających warunkach. Sąd właśnie podtrzymał wyrok dla kobiety, która doprowadziła Villas do takiego stanu.

Violetta Villas, a właściwie, Czesława Gospodarek, zmarła w 2011 roku, w wieku 73 lat. Ostatnie lata życia spędziła pod opieką swojej przyjaciółki, Elżbiety B.. Kobieta, mimo pozornie bliskiej relacji z artystką, znęcała się nad Villas.

W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał Elżbietę B. na 1,5 roku. B. domagała się uniewinnienia, ale wyrok został właśnie podtrzymany przez drugą instancję. Opiekunka została uznana winną stosowania przemocy psychicznej i fizycznej. Elżbieta B. miała zmuszać artystkę do spożywania alkoholu, pogłębiać uzależnienie, strach przed światem zewnętrznym, otoczeniem i rodziną.

Policyjne małżeństwo osierociło dwójkę małych dzieci. Trwa zbiórkaPolicyjne małżeństwo osierociło dwójkę małych dzieci. Trwa zbiórkaCzytaj dalej

Violetta Villas umierała w uwłaczających warunkach

Poza stosowaniem przemocy psychicznej i fizycznej, B. miała dopuścić się licznych zaniedbań pielęgnacyjnych oraz pozostawiać Villas samą, zamkniętą w pokoju, bez ciepła i jedzenia.

W 2015 roku Elżbieta B. została skazana za nieudzielenie pomocy swojej podopiecznej. Spędziła 10 miesięcy w więzieniu, ponieważ przez kilka dni nie wzywała karetki mimo świadomości, że Villas ma zapalenie płuc i cierpi z powodu urazu nogi. Artystka mierzyła się również z marskością wątroby i chorobą krążenia.