Viki Gabor. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Lutego 2020

Viki Gabor znalazła niespodziewanego sojusznika. Raczej nie będzie z niego zadowolona

Viki Gabor nie schodzi ze świecznika od chwili, w której powtórzyła sukces swojej poprzedniczki, Roksany Węgiel i wygrała dziecięcą Eurowizję. Sława naturalnie ma również swoje ciemne strony. Podczas gdy dorosłe gwiazdy mogły oswoić się z hejtem, dla zaledwie 12-letniej dziewczynki obelgi mogły być szokiem.

Gabor była masowo obrażana przez internautów przez swoje romskie korzenie. Fale hejtu były tak silne, że sprawa została zgłoszona prokuraturze. Artystkę w obronę brało wiele osób i instytucji - w tym Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Teraz dziewczynka znalazła nowego sojusznika i, niestety, raczej nie będzie zadowolona. On sam bowiem słynie z dyskryminujących wypowiedzi.

Zamach w Londynie. Wśród zaatakowanych PolkaZamach w Londynie. Wśród zaatakowanych PolkaCzytaj dalej

Viki Gabor z nowym sojusznikiem

Mowa o Januszu Korwinie-Mikke. Kontrowersyjny polityk, znany ze swoich homofobicznych, ksenofobicznych i szowinistycznych poglądów, wziął Viki Gabor w obronę. Na swoim fanpage`u zamieścił post o specyficznej treści.

- Niektórych oburza, że panna Wiktoria "Viki" Gabor, Cyganeczka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii - wyśpiewała dla Polski dziecięcą nagrodę "EUROWIZJI". Wszelako gdy p.Emanuel Olisadebe strzelał dla Polski bramki - to protesty były, ale słabsze. A gdy p.Lǐ Qiàn zdobywa dla Polski złote medale w tenisie stołowym - to są jeszcze słabsze. Może dlatego, że gole i sety są obiektywne - a gusty jury: niekoniecznie? Może. Ja się nie znam na śpiewie - wiem natomiast, że Cyganie (przynajmniej w czasach, gdy nie dawano im zasiłków i nie wyzywano od "Romów") mieli ogromny talent do muzyki - więc ten sukces nie powinien dziwić - napisał Korwin-Mikke.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski