"Uwaga! TVN". Uwaga! TVN/ 24.09.20/Screen
Źródło: Uwaga! TVN/ 24.09.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Września 2020

Jest chory od dziecka, nie może pracować. ZUS zabrał mu rentę bez badania

"Uwaga! TVN" opublikował poruszający materiał, którego bohaterem był 42-letni Arkadiusz. Mężczyzna od dziecka zmaga się z poważną chorobą, a mimo to, ZUS potraktował go w okrutny sposób. Bez renty potrzebujący został przytłoczony problemami finansowymi.

Dramat pana Arkadiusza ciągnie się już od najmłodszych lat. 42-latek zmaga się z dotkliwymi atakami padaczki. Jak podaje "Uwaga! TVN", mężczyzna w ciągu jednego miesiąca cierpi na kilkanaście napadów. Reporterzy wskazują, że podczas wypadków dochodzi do utraty przytomności. "Uwaga! TVN" informuje, że po 17 latach potrzebujący utracił swoją rentę. Uznano też, że jest w pełni zdolny do podjęcia aktywności zawodowych. Dziennikarze wskazują jednak, że nie wykonano żadnych badań.

Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?Czytaj dalej

"Uwaga! TVN" przedstawiła historię pana Arkadiusza. Z czego będzie żył chory?

W rozmowie z redaktorami 42-latek podał, że znajduje się pod opieką własnej mamy. Mężczyzna nie posiada innego bliskiego, który chciałby poświęcić się dla jego bezpieczeństwa. - Są sytuacje, że nie uda mi się go złapać w porę i wtedy pojawiają się urazy - wskazuje mama pana Arkadiusza w materiale "Uwaga! TVN". Okazuje się, że mężczyzna już dwukrotnie tracił pieniądze przez decyzje ZUS-u. Obie zostały uchylone przez wymiar sprawiedliwości. - Sąd w takich postępowaniach z reguły powołuje biegłych lekarzy, którzy mają ocenić stan zdrowia wnioskodawcy. W obu tych przypadkach biegli lekarze wskazali, że pan Arkadiusz jest niezdolny do pracy - podaje dla reporterów "Uwaga! TVN" rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumieniaGwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Pan Arkadiusz przeżywa niepotrzebny stres spowodowany bezdusznością urzędników. Mama chorego na padaczkę podała dla "Uwaga! TVN", że decyzja ZUS-u była dla niej szokująca. - Kolejny raz przeżyłam szok. To stało się zaocznie. Nikt syna nie widział, bynajmniej ten pan orzecznik. Dostaliśmy orzeczenie, że on nie jest niezdolny do pracy - wskazuje. Kobieta w ostrych słowach komentowała postępowanie instytucji, która powinna wspierać potrzebujących ludzi. - ZUS to jest taka najlepsza jednostka uzdrawiająca w Polsce. Lekarz, który nie widzi pacjenta, orzeka właściwie o życiu pacjenta jednym pociągnięciem długopisu. I niszczy życie - krytykuje pani Joanna.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

"Uwaga! TVN" poprosiła o komentarz radczynię prawną. Zdaniem Katarzyny Przyborowskiej problemy, z którymi zmaga się pan Arkadiusz, wynikają z zaniedbań systemowych. - W tej chwili lekarze orzecznicy nie widują się z pacjentami, nie badają ich i dlatego też wydają orzeczenia na podstawie dokumentów, które trafiają na ich biurko - oceniała prawniczka dla programu "Uwaga! TVN". Podobne stanowisko przedstawili pracownicy ZUS-u. Wskazywali, że uzyskanie świadczenia rentowego wymaga odpowiedniej dokumentacji medycznej. Trudno jednak zrozumieć niejasne postępowanie instytucji. Niespodziewanie podano, że zakład zmienił swoją decyzję. Uznali, że 42-latek jest całkowicie niezdolny do pracy.

Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?Czytaj dalej

Źródło: [Uwaga TVN]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa