Uwaga! TVN. ROBERT ZALEWSKI/East News
Źródło: ROBERT ZALEWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Listopada 2020

Sławomir Świerzyński przed laty przeżył prywatny dramat. Jego dziecko zostało porwane, opowiedział o wszystkim dla Uwaga! TVN

Program "Uwaga! TVN" w 2004 roku wyemitował materiał o synu Sławomira Świeżyńskiego, znanego jako lidera zespołu disco polo. Dziecko gwiazdora zostało porwane przez grupę przestępców. W obskurnej oborze, przykryte sianem spędziło wiele godzin.

16 lat temu Sebastian Świerzyński miał 20 lat i mieszkał wspólnie z rodziną w okolicach Woli Łąckiej. "Uwaga! TVN" relacjonuje, że do porwania doszło właśnie nieopodal domu. Młody mężczyzna został zaatakowany przez czterech, zamaskowanych mężczyzn, którzy powalili go na ziemię i zasłonili oczy.

Niewiarygodna wpadka w Niewiarygodna wpadka w "Jeden z dziesięciu". Odpowiedź przejdzie do historii programu, rozbrajająceCzytaj dalej

Program "Uwaga! TVN" przed laty nagłośnił dramat Sławomira Świeżyńskiego

Syn gwiazdora został przeniesiony do obskurnej obory w Reszkach koło Gostynina. Sebastian, jak podaje "Uwaga! TVN", miał związane nogi oraz zakneblowane usta. W ukryciu pozostawiono go na 43 godziny. W tym czasie nie miał dostępu do jedzenia ani picia. Nie mógł się nawet poruszyć. Jego ciało dokładnie przykryto sianem, a ręce przykuto kajdankami do belki.

- Wyglądał przerażająco nawet dla mnie, a pracuję w policji od dwudziestu lat! - relacjonował dla "Uwagi! TVN" jeden z funkcjonariuszy, który zajmował się sprawą syna Sławomira Świeżyńskiego.

Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Czytaj dalej

Porywacze skontaktowali się z muzykiem i zażądali pieniędzy. Grożono Świeżyńskiemu zabiciem 20-lata, gdy ten zawiadomi o sprawie policję. Ostatecznie bliscy skontaktowali się z mundurowymi, a następnie, na polecenie służb, porozumieli się z oprawcami.

Podczas rozmowy padła kwota okupu - Dwa razy po trzydzieści pięć tysięcy euro, trzydzieści tysięcy dolarów i piętnaście tysięcy funtów - podawał lider Bayer Full dla "Uwagi! TVN". W poszukiwania zaangażowało się nie tylko 120 funkcjonariuszy, ale też rodzina i społeczność sąsiedzka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Jeden z największych banków w Polsce zdecydował się na zaskakujący krok. Klienci mają powody do radości
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Znalezienie syna muzyka żywego okazało się kwestią przypadku. "Uwaga! TVN" wskazuje, że w 2004 roku grupa dzieci zbierająca orzechy w pobliżu stodoły odkryły Sebastiana. Po dwóch dniach poszukiwań 20-latek w stanie ciężkim został natychmiastowo przewieziony do płockiego szpitala.

Lekarze byli jednogłośni - gdyby chłopcy pojawili się pod stodołą 3 godziny później, porwany mógłby już nie żyć. Według Świeżyńskiego, jego syn był przekonany, że w stodole spędził nie dwa dni, a tydzień. Wyczerpany i bardzo słaby spędził kilka dni pod czujnym okiem specjalistów.

Podczas pobytu w placówce służby zdrowia mężczyzny pilnowali policjanci. - Wierzyłem, że mnie ktoś odnajdzie, że mnie ktoś będzie szukał! - komentował syn artysty dla "Uwagi! TVN".

Poniżej wstawiamy zdjęcia ze szpitala w Płocku, wykonane przez Sebastiana Wolnego - reportera agencji East News.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN

Miał już kończyć Miał już kończyć "Fakty" TVN, niespodziewanie wypalił. W studiu zaległa głucha ciszaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy się pojawią, nasza śledziona potrzebuje wsparcia. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  2. Najlepszy trick na soczyste schabowe, szybszy i skuteczniejszy niż moczenie w mleku. Potrzebujesz jedynie większej miseczki, nieprawdopodobny smak
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  7. Żona Alberta Einsteina przeżywała koszmar. Mało kto wie, jak traktował ją znany noblista

Źródło; [Uwaga! TVN]