Urszula
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Listopada 2019

Urszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewniona

Urszula Beata Kasprzak, znana szerszej widowni ze swojego pierwszego imienia, była muzyczną ikoną PRL. Z pewnością, młodsze pokolenia, również kojarzą niektóre jej przeboje, takie jak "Malinowy król", czy "Dmuchawce, latawce, wiatr" a już na pewno - wnuka jej ciotki, Marcina Wójcika.

Urszula debiutowała na polskiej estradzie w 1977 roku. Złoty Samowar na XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Niedługo później zaczęła współpracować z Budką Suflera. W 1983 roku wydała utwór "Dmuchawce, latawce, wiatr", który młodsze pokolenie może kojarzyć w wersji, którą w 2009 roku nagrała Ewa Farna.

Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCo dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCzytaj dalej

Urszula przez jakiś czas związana była z perkusistą Maanamu, Pawłem Markowskim. Jej mężem został jednak Stanisław Zybowski, z którym pozostała aż do jego śmierci w 2001 roku.

Niewiele osób wie, że krewnym Urszuli jest znany, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, artysta kabaretowy.

Urszula spokrewniona z Marcinem Wójcikiem

Wnukiem ciotki Urszuli jest Marcin Wójcik, pomysłodawca i założyciel kabaretu Ani Mru-Mru. Obecnie współtworzy go z Michałem Wójcikiem i Waldemarem Wilkołakiem. Na swoim koncie ma również kilka ról dubbingowych oraz prowadzenie programów o charakterze rozrywkowym.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pięknie wspomnieli Violettę Villas. Łzy na antenie Polsatu

2. Daniel Olbrychski miał wypadek

3. Polskie gwiazdy, które mówią otwarcie o swojej orientacji. Nie tylko te młodego pokolenia

4. Dokarmianie ptaków może być bardzo szkodliwe. Większość osób, nadal robi to źle

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał