Urszula
Źródło:Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Listopada 2019

Urszulę kochał każdy urodzony w PRL. Nie uwierzycie, z kim jest spokrewniona

Urszula Beata Kasprzak, znana szerszej widowni ze swojego pierwszego imienia, była muzyczną ikoną PRL. Z pewnością, młodsze pokolenia, również kojarzą niektóre jej przeboje, takie jak "Malinowy król", czy "Dmuchawce, latawce, wiatr" a już na pewno - wnuka jej ciotki, Marcina Wójcika.

Urszula debiutowała na polskiej estradzie w 1977 roku. Złoty Samowar na XIII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Niedługo później zaczęła współpracować z Budką Suflera. W 1983 roku wydała utwór "Dmuchawce, latawce, wiatr", który młodsze pokolenie może kojarzyć w wersji, którą w 2009 roku nagrała Ewa Farna.

Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCo dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury mężaCzytaj dalej

Urszula przez jakiś czas związana była z perkusistą Maanamu, Pawłem Markowskim. Jej mężem został jednak Stanisław Zybowski, z którym pozostała aż do jego śmierci w 2001 roku.

Niewiele osób wie, że krewnym Urszuli jest znany, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, artysta kabaretowy.

Urszula spokrewniona z Marcinem Wójcikiem

Wnukiem ciotki Urszuli jest Marcin Wójcik, pomysłodawca i założyciel kabaretu Ani Mru-Mru. Obecnie współtworzy go z Michałem Wójcikiem i Waldemarem Wilkołakiem. Na swoim koncie ma również kilka ról dubbingowych oraz prowadzenie programów o charakterze rozrywkowym.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pięknie wspomnieli Violettę Villas. Łzy na antenie Polsatu

2. Daniel Olbrychski miał wypadek

3. Polskie gwiazdy, które mówią otwarcie o swojej orientacji. Nie tylko te młodego pokolenia

4. Dokarmianie ptaków może być bardzo szkodliwe. Większość osób, nadal robi to źle

5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

6. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News