Urszula Brzezińska-Hołownia z mężem. facebook.com/Szymon HołowniaŹródło: facebook.com/Szymon Hołownia
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Maja 2020

Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej Polsce

Urszula Brzezińska-Hołownia udzieliła obszernego wywiadu portalowi onet.pl. Podczas rozmowy odniosła się m.in. do swojej dość oryginalnej pracy zawodowej oraz ewentualnego zwycięstwa w nadchodzących wyborach swojego męża.

Partner kandydata na prezydenta stał się dziś nieomal równie istotny, jak sam kandydat. Tęskniący za zaangażowaną pierwszą damą obywatele bacznie przyglądają się wypowiedziom ewentualnych następczyń Agaty Dudy. Spore zainteresowanie wzbudziła niedawno małżonka kandydata PSL Paulina Kosiniak-Kamysz. Coraz większe emocje wzbudza również żona Szymona Hołowni.

Przeprowadzająca wywiad dziennikarka Onetu postanowiła zapytać panią Urszulę o badania, według których niemal 30 proc. Polaków uzależnia swój głos m.in. od ewentualnej pierwszej damy/pierwszego męża. – Wydaje się dość naturalne, zwłaszcza że oczekiwania wobec pierwszej damy są tak duże. Wybierając prezydenta, wybieramy również parę prezydencką – odparła małżonka niezależnego kandydata, który zdaje się zdobywać coraz większe poparcie społeczeństwa.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dobre informacje, pojawiła się nowa możliwośćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dobre informacje, pojawiła się nowa możliwośćCzytaj dalej

Urszula Brzezińska-Hołownia: "Nie »pierwsza dama«, a «pierwsza obywatelka«

– Nie mam złudzeń, że pełnienie funkcji pierwszej damy to wyłącznie możliwości. To także ograniczenia. Kiedy odnajdę się w nowej rzeczywistości i nauczę się w niej funkcjonować, chciałabym na tyle, na ile będę mogła, pozostać sobą. Być nośnikiem tych, którzy potrzebują być wysłuchani i dostrzeżeni. Nieważne, czy będą to dzieci, kobiety, osoby starsze, czy mężczyźni. Boli mnie, gdy słyszę o historiach dzieci, które nie mają równego startu. To nie jest ich wina – odparła, pytana o to, "jaką pierwszą damą chciałaby zostać".

– Na pewno nie będę angażować się w politykę, to rola prezydenta. Prezydent i pierwsza dama powinni działać na zasadzie synergii – dwa oddzielne nurty dają większą sumę niż jeden – dodała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze
2. Rząd z ważnym komunikatem dotyczącym salonów fryzjerskich. Przesunięciu uległy istotne terminy

Niezwykle ciekawie przedstawia się również jej kariera zawodowa. Urszula Brzezińska-Hołownia jest bowiem zawodowym żołnierzem i jako jedna z czterech kobiet w kraju pilotuje myśliwiec MiG-29, który osiąga do 2446 km/h prędkości. Dla porównania dodajmy, że popularne boeingi latają niemal 3-krotnie wolniej. Zapytana, czy ewentualną funkcję pierwszej damy udałoby się jej pogodzić z obecnym zawodem, odparła: – To temat, który najbardziej mnie przeraża. Głównie dlatego, że nie znam innego dorosłego życia niż wojsko, służba, latanie. Praca to moja pasja. Jeśli okazałoby się, że moja dalsza obecność w pracy uniemożliwia profesjonalne wykonywanie zadań, to nie miałabym innego wyboru, jak zrezygnować i nauczyć się funkcjonować w innej rzeczywistości. To, co robimy – bronimy naszego kraju, dbamy o bezpieczeństwo wszystkich Polaków – jest dla mnie najważniejsze.

W rozmowie porażać zdaje się również skromność małżonki Szymona Hołowni. Mówiąc o przyszłości, słowo "pierwsza dama" zastępuje bowiem sformułowaniem "pierwsza obywatelka".

W rozmowie poruszono również historię poznania się pary, która poznała się podczas kręcenia na wojskowym lotnisku w Mińsku Mazowieckim jednego z odcinków programu "Mam Talent". – Podczas kręcenia programu w domku pilota, na rozpisce zobaczył jedno kobiece nazwisko, które zapamiętał. Później zalajkował profil bazy, a portal społecznościowy zaproponował mu znajomość ze mną. Nitka po nitce doszedł do kłębka i napisał. Pamiętam, że byłam lekko zdezorientowana… Wiedziałam, kim jest, przeczytałam dwie z jego książek, ale nie spodziewałam się, że może się do mnie odezwać. Odpisałam – i tak się zaczęło. Myślę, że zadziałała jego dziennikarska dociekliwość – opowiada Onetowi pani Urszula.

Osobom zainteresowanym podpowiadamy, że całość wywiadu dostępna jest na stronie internetowej Onetu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus zabija kolejną branżę. Zmiana dotknie wszystkich Polaków
  2. Tragedia na Mazowszu. Ze studni wystawała dziecięca rączka. Wezwano policję
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: kobieta.onet.pl