Tymoteusz Szydło. Screen pochodzi z kanału YouTube/Studio TV NIEDZIELA z wideo "Jasnogórskie prymicje ks. Tymoteusza Szydło"Źródło: Screen pochodzi z kanału YouTube/Studio TV NIEDZIELA z wideo "Jasnogórskie prymicje ks. Tymoteusza Szydło"
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 29 Lipca 2020

Co się dzieje? Tymoteusz Szydło zapadł się pod ziemię miesiące temu

Tymoteusz Szydło pod koniec 2019 roku złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Informacja ta wstrząsnęła opinią publiczną, a spekulacjom nie było końca. Swego czasu nawet znany ksiądz postanowił zabrać głos w tej sprawie. Od miesięcy ciężko o nowe wieści o synu byłej premier.

Syn Beaty Szydło był księdzem i jednocześnie dumą matki. Wieść o jego rezygnacji zaskoczyła zarówno obserwatorów życia politycznego, jak i świat mediów. Obecnie spekulacji na temat jego zniknięcia jest wiele.

Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, Czeka nas gigantyczny protest? Kolejna grupa grozi wyjściem na ulice, "są gotowi do bardzo radykalnych działań"Czytaj dalej

Tymoteusz Szydło zniknął. O co chodzi? 

Syn byłej szefowej rządu niespodziewanie w 2019 roku wyraził chęć przejścia do stanu świeckiego. Decyzję złożył w kurii diecezji bielsko-żywieckiej. Jako "usprawiedliwienie" podał powód, który nie zadowolił dziennikarzy. Stwierdził on, że jego ''reputacja została zdruzgotana'' przez plotki. Nawet kancelaria mężczyzny wydała stanowcze dementi. Do tego odniosła się Bożena Lisowska, radna sejmiku województwa lubelskiego, umieszczając na Twitterze wpis, budzący sporo emocji. Był udostępniony ponad 400 razy, ale teraz zniknął już z sieci. Warto zastanowić się, dlaczego?

Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki BoskiejDokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki BoskiejCzytaj dalej

 - Byłej Pani premier urodził się wnuk a media narodowe milczą. Wiecie dlaczego? - pisała Lisowska na swoim Twitterze. 

Sam Tymoteusz Szydło w rozmowie z Onetem stwierdził: "Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe. Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem".

Prawnik Tymoteusza Szydło zaprzecza, jakoby został ojcem: "W stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych" - napisał adwokat Maciej Zaborowski.

tymoteusz szydło

W mediach ciężko o nowe informacje dotyczące syna byłej premier. Do sprawy odniósł się nawet swego czasu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który z chęcią aktywnie komentuje ważne społecznie sprawy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Głos Jackowskiemu się załamał, zobaczył okropne rzeczy. Ostrzega, ma się zacząć już niebawem
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Szef WHO o dacie końca pandemii. Trochę musimy jeszcze poczekać
 

- Oświadczenie prawnika księdza Tymoteusza nie tylko nie rozwiązuje sprawy, a wręcz odwrotnie jeszcze bardziej ją nakręca. Dlaczego? Rozumiem, że mogą zdarzyć się przeróżne sytuacje, ale pewne zasady powinny obowiązywać. Po pierwsze: w prawie kanonicznym nie ma czegoś takiego jak urlop bezterminowy. Do tej pory czegoś takiego się nie praktykowało. Po drugie, jednak po dwóch latach bycia księdzem takich urlopów się nie bierze. Mogę zrozumieć nauczycieli czy pracowników opieki społecznej, którzy czują się zmęczeni albo wypaleni. U księży jest tzw. rok szabatowy, ale po dłuższym czasie. Po trzecie, informacje o nagłym odejściu podaje się do wiadomości parafianom - mówił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z "Wirtualną Polską". 

- Nie byłoby tej całej dyskusji, gdyby sam zainteresowany powiedział: jaki jest powód jego bezterminowego urlopu. A przy okazji poinformował również księży ze swojej parafii o przerwie w posłudze. Przecież nie musiał przekazywać swojego oświadczenia agencjom prasowym czy mediom. Wystarczyłoby podzielić się informacją z mieszkańcami, którzy przychodzili na jego msze - dodał ksiądz. 

- W tym przypadku, kuria mogłaby przeciąć spekulacje, ale tego nie robi. To, że mama była premierem i jest politykiem, na pewno księdzu życia nie ułatwia. Rozumiem, że on może się tym czuć zmęczony. Uważam jednak, że bez wyjaśnienia sprawy, robi się krzywdę księdzu Tymoteuszowi. Gdyby jasno powiedziano, że dwa plus dwa równa się cztery, to sprawa byłaby zamknięta. Osobiście mam bardzo dobre zdanie o matce księdza Tymoteusza i życzę jej dobrze. Choćby dlatego chciałbym, by opinia publiczna poznała prawdziwe powody zniknięcia księdza Tymoteusza - zakończył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Jeszcze trzy lata temu Tymoteusz Szydło prowadził jasnogórskie prymicje, które zostały opublikowane przez kanał na YouTube Studio TV NIEDZIELA. Screen z mszy znajduje się na zdjęciu wyróżniającym artykułu. 

Jak myślicie, jaka jest prawda? 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne wieści dla wielu osób. Za chwilę staną się faktem. Ukraina zamyka granice
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Zmieniają długość kwarantanny. Przełomowe słowa Ministra Zdrowia

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter, Kopeć&Zaborowski - Adwokaci i Radcowie Prawni

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!