Tymoteusz Szydło. BEATA OLEJARKA/East NewsŹródło: BEATA OLEJARKA/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Lipca 2020

"Byłej premier urodził się wnuk, a media milczą". Tymoteusz Szydło i pogłoski dotyczące jego życia, nikt się nie spodziewał

Tymoteusz Szydło jest synem byłej polskiej premier. Własnie dlatego, wciąż wzbudza zainteresowanie mediów. Nagle plotki na jego temat przybrały na sile tak bardzo, że kancelaria mężczyzny wydała stanowcze dementi. Bożena Lisowska, radna sejmiku województwa lubelskiego oświadczeniem prawników Szydło szczególnie jednak się nie przejęła, ponieważ na swoim Twitterze zamieściła niedawno zaskakujący wpis.

 - Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu kancelarii Kopeć&Zaborowski.

Donald Tusk nie wytrzymał i wyraził swoje zdanie na temat wyborów. Nie każdemu może się to spodobaćDonald Tusk nie wytrzymał i wyraził swoje zdanie na temat wyborów. Nie każdemu może się to spodobaćCzytaj dalej

Odnosiło się ono naturalnie do plotek, narastających wokół decyzji Tymoteusza Szydło o odejściu ze stanu duchownego. - W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe - tłumaczył wówczas w rozmowie z "Onetem" Szydło.

Tymoteusz Szydło odchodzi ze stanu duchownego

Ostatecznie syn byłej premier podjął decyzję o zrzuceniu sutanny. Komunikat w sprawie swojej decyzji przesłał do Katolickiej Agencji Informacyjnej. - Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania - tłumaczył. Szydło złożył specjalną prośbę do papieża o przeniesienie do stanu świeckiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Jakimowicz wpadł w szał na antenie. W emocjach wykrzyczał homofobiczne hasła
2. Pociąg uderzył w samochód pielgrzymów. Co najmniej 20 osób nie żyje, tragedia za granicą 

Tymaczasem, mimo oświadczenia kancelarii, na Twitterze pojawił się wpis sugerujący, jakoby była premier została babcią. Prawdopodobnie zostałby zupełnie zignorowany, gdyby nie fakt, że wysłała go Bożena Lisowska, radna sejmiku województwa lubelskiego, kandydatka do sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

 - Byłej Pani premier urodził się wnuk a media narodowe milczą. Wiecie dlaczego? - zapytała Lisowska. Jej wpis został podany dalej ponad 400 razy i spotkał się z wieloma odpowiedziami, w tym również polityków. - Może dlatego, że nic mediom do prywatnego życia ludzi niebędących osobami publicznymi - odpowiedziała radnej trzeźwo rzeczniczka Lewicy, Anna Maria Żukowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy sondaż przedwyborczy. Widać przetasowanie, Duda straci stołek?
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Nieoficjalnie: Gwiazda serialu Breaking Bad w najnowszej części gry Far Cry

Źródło: Onet/KAI/Twitter