. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Stycznia 2020

Po "Tylko nie mów nikomu" zawiadomiono o pedofilii księdza. Obrońca: Sama tego chciała

"Tylko nie mów nikomu" było jednym z najważniejszych, polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat. Za jego reżyserię i produkcję bracia Tomasz i Marek Sekielski zostali nagrodzeni podczas gali branżowego pisma "Press". Na fali oskarżeń kuria z Myszkowa złożyła pięć zawiadomień o przestępstwach seksualnych swoich duchownych.

Wśród oskarżonych jest Michał P., wikary z Koniecpola który w latach 2013-2014 miał współżyć z 13-latką. Duchowny po kilku latach został kapelanem jednego z hospicjów w Kielach.

Dziś jego ofiara jest dorosła i opowiedziała o zdarzeniach z 2013 roku. Duchownemu postawiono dwa zarzuty na podstawie art. 200 Kodeksu karnego. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocyDanuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocyCzytaj dalej

Jego pełnomocnicy mieli przyjąć nietuzinkową linię obrony. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", adwokaci księdza argumentują, że do współżycia dochodziło za zgodą dziewczynki.

"Tylko nie mów nikomu" wpłynęło na decyzję kurii

- Nie mogę potwierdzić, co zawierają dostarczone przez obronę podejrzanego dowody, mogę powiedzieć jedynie tyle, że prokurator prowadząca postępowanie zdecydowała o powołaniu biegłego z zakresu psychologii - mówił dla "Gazety" Piotr Wróblewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Z doniesień medialnych wynika, że kuria podjęła decyzję o złożeniu zawiadomień na fali oskarżeń po filmie "Tylko nie mów nikomu".

ZOBACZ TAKŻE:

1. "Wypłata 13. emerytury obniży nasze przyszłe świadczenia". Polacy teraz dostaną pieniądze, a potem zostaną z niczym?

2. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

3. Justynie Kowalczyk puściły nerwy. Mocno odpowiedziała fanowi

4. Ujawniono nowe szczegóły ws. mordercy Adamowicza. Przerażające ustalenia

5. Benedykt XVI ostrzega Franciszka. Spór między papieżami

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News