"Tylko nie mów nikomu" opowiedział o historii wykorzystującego dzieci księdza Jana A.. youtube/SekielskiŹródło: youtube/Sekielski
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Maja 2020

Nie żyje "bohater" filmu "Tylko nie mów nikomu". Sprawę ukrywano, wyszła na jaw dopiero teraz

"Tylko nie mów nikomu" w mocny sposób ukazał społeczeństwu problem pedofilii w kościele katolickim. Jednym z przedstawionych w filmie przypadków księży, którzy dopuścili się wykorzystywania nieletnich był ksiądz Jan A. Niedawno dowiedzieliśmy się o śmierci duchownego.

O sprawie ks. Jana A. zrobiło się głośno po tym, gdy swoją premierę miał film braci Sekielskich. W dokumencie, opowiadającym o problemie wykorzystywania dzieci przez księży, skonfrontowano go z jedną z jego ofiar. Ksiądz przed kamerą przyznał się do swojego czynu. Po emisji filmu sprawa trafiła do prokuratury.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy datyPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy datyCzytaj dalej

"Tylko nie mów nikomu". Zmarł jeden z przedstawionych w filmie księży

Według ustaleń "Wyborczej", które przytacza onet.pl, duchowny zmarł 15 marca bieżącego roku. Odszedł w wieku 85 lat. Z przekazanych przez portal informacji wynika, że kuria zdecydowała się nie publikować specjalnego komunikatu w tej sprawie, jak to do tej pory miała w zwyczaju czynić w przypadku śmierci księży.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
2. Rząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśb

- Na pewno postać księdza stała się znana przez film z ubiegłego roku i być może to powodowało, że nie było informacji i rozgłosu na ten temat - mówi dziennikowi rzecznik kieleckiej kurii ks. Mirosław Cisowski, cytowany przez Onet.

Pogrzeb odbył się w kaplicy pogrzebowej Domu Księży Emerytów w Kielcach. W uroczystościach brał udział biskup Jan Piotrowski. - Biskup Jan Piotrowski, jeśli to możliwe, uczestniczy w uroczystościach pogrzebowych każdego księdza. A jeśli ma inne obowiązki, zastępuje go inny biskup. Trudno byłoby robić w tym przypadku jakiś wyjątek. Taki jest zwyczaj. - twierdzi rzecznik kurii. I dodaje: - Być może w tym przypadku biskup brał pod uwagę także to, że każdy jest grzesznikiem, może być nawet wielkim grzesznikiem, ale jest też prawo miłosierdzia, które przeważa - ocenił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy
  2. Pilne: rząd ogłosił zniesienie obostrzeń. Znamy szczegóły, dużo się zmieni
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Kiedy Polacy dostaną 1000 zł na wakacje? Padł termin, już niedługo

Źródło: onet.pl