Tygrysy z zoo w Poznaniu: Gogh
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Listopada 2019

Z jednym z tygrysów z zoo w Poznaniu jest bardzo źle

Tygrysy, uratowane przez zoo w Poznaniu, szykują się na transport do azylu w Hiszpanii. Miały wiele szczęścia - jednej z ich kolegów, zmarł, oczekując na pomoc. Był karmiony nieodpowiednim jedzeniem (kurczaki nie mają dla tygrysów żadnej wartości odżywczej) w nieadekwatny sposób. "Nieumarły" Gogh jest w bardzo złej kondycji.

Zoo w Poznaniu na bieżąco informuje o sytuacji, uratowanych z przygranicznego Koroszczyna tygrysów. Każdy z nich dochodzi do siebie w swoim tempie. Już wczoraj informowaliśmy, że staruszek Gogh, ma szczególne problemy. Kiepsko je i trawi. Ma zesztywniałe stawy. 

Jeden z uratowanych tygrysów przeżył wyjątkową gehennę. Zoo w Poznaniu ujawniaJeden z uratowanych tygrysów przeżył wyjątkową gehennę. Zoo w Poznaniu ujawniaCzytaj dalej

- Ogromnym zmartwieniem pozostaje Gogh, wyniszczony, z zesztywnialymi stawami, kiepsko je i kiepsko trawi. Jest najstarszym tygrysem i musiał mieć straszne życie już wcześniej, a transport pogłębil dramat. Dostaje leki, walczymy bardzo o niego. Pufa do nas, ale tak smutno patrzeć na tak sterane złym życiem zwierzę - czytaliśmy w ostatnim wpisie zoo w Poznaniu.

Teraz, w czasie transportu zwierząt, pojawiają się kolejne, przykre wieści.

Tygrysy z zoo w Poznaniu: Gogh jest w bardzo trudnej sytuacji

Kondycja większości, z przygarniętych przez ogród tygrysów, znacząco się poprawiła.

 -  Reszta tygrysów została dziś zakwalifikowana do transportu, są w dobrej kondycji. Merida dziś wyszła szczęśliwie na przedwybieg, bardzo spokojnie, z węszeniem i podziwianiem okolicy. W Canpolu Maximus i Feniks czują się znakomicie- i tam będą dochodzić do siebie, kochane i cudownie zaopiekowane- za co bardzo dziękujemy. Do Hiszpanii za kilka dni wyjeżdżają: Samson, Aqua, Softi, Toph i Merida - czytamy na facebookowym profilu zoo.

Niestety, Gogh nie zakwalifikował się do transportu. Jest z nim źle.

 - Z naszym ukochanym Goghiem bardzo źle, walczymy z całych sił. Prognozy są złe. Na pewno pozostaje w Poznaniu - czytamy.

Z tygrysem pozostanie jego towarzysz, Kan. Gogh nadal ma problemy ortopedyczne.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pani Krysia wiedziała, że umiera. Niezwykle przygotowała swoje ukochane kotki na własną śmierć

2. Uratowany psiak był skrajnie wychudzony. Skandaliczne zachowanie właściciela

3. To oni uratowali tygrysy z Koroszczyna! Poznaliśmy prawdziwych bohaterów

4. Myśliwi nie znają granic? Znaleziono żubra bez głowy

5. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt

6. Wszyscy z komórkami zapłacą więcej. Już niebawem podwyżka cen