Tygrysy
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Listopada 2019

To oni uratowali tygrysy z Koroszczyna! Poznaliśmy prawdziwych bohaterów

Tygrysy, uratowane z przygranicznego Koroszczyna, podbiły serca Polek i Polaków. Gdyby nie mobilizacja pracowników Zoo w Poznaniu, a później, zwykłych darczyńców, nie dochodziłyby teraz do siebie. Możliwe, że podobnie jak jeden z ich tygrysich kolegów, zmarłyby w trakcie transportu do Dagestanu.

"Nieumarli", jak nazywają ich pracownicy i sama dyrektorka zoo, dochodzą do siebie w różnym tempie. Niektórzy, jak staruszek Gogh, potrzebują jeszcze czasu. Inni, a wśród nich ulubieniec dyrektor Zgrabczyńskiej, Samson, nabierają masy i zaczynają figlować. Niestety, w relacjach z ludźmi tygrysy nie są zbyt przyjazne. Reagują nerowo, ponieważ, najprawdopodobniej, przed fatalnym transportem do Dagestanu, były katowane w cyrkach.

Zabiła je miłość do psów. Tragedia przy akcji ratunkowej w schroniskuZabiła je miłość do psów. Tragedia przy akcji ratunkowej w schroniskuCzytaj dalej

O szlachetnej postawie bohaterów z zoo, dzięki którym udało się uratować, ocalałe 9 tygrysów, pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz na fanpage`u ogrodu, pojawił się wpis, przedstawiający ich z osobna.

Tygrysy z zoo w Poznaniu zawdzięczają im życie

Twarze i imiona bohaterów ujawnił doktor, kontrolujący stan tygrysów, Jarosław Przybylski.

- Serdecznie dziękuję za wszystkie wyrazy uznania i wsparcia. Pragnę jednak podkreślić, że uratowanie tygrysów to wspólny wysiłek kilkunastu osób. Oczywiście wszystko było możliwe dzięki szybkiej decyzji Pani Dyrektor, ale również grupie moich kolegów, z którymi natychmiast pojechaliśmy na granicę polsko-białoruską. Byli to pielęgniarze: Mateusz, Kuba i Radek oraz kierowcy: Łukasz i Jasiu. Bez nich cała akcja by się nie powiodła. Zresztą nie pierwszy raz pokazali oni swoje ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Dla nas wszystkich dobro zwierząt było i jest na pierwszym miejscu. To, że możemy pomóc cierpiącym zwierzętom jest dla nas zawsze wielką satysfakcją - czytamy we wpisie, opublikowanym na fanpage`u, przez dr Przybylskiego.

DZIĘKUJEMY!

Tygrysy z zoo w Poznaniu, zawdzięczają im życie

ZOBACZ TAKŻE:

1. Szczeniaki z krzyżówki jamnika i pitbulla są niesamowite. Nieziemski wygląd

2. Myśliwi nie znają granic? Znaleziono żubra z odciętą głową

3. Jeden z uratowanych tygrysów przeżył wyjątkową gehennę. Zoo w Poznaniu ujawnia

4. Piękne! Tygrysy z Poznania na forum europejskim, rozpoczęto debatę