Gogh
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Listopada 2019

Tygrysy nie miały dojechać żywe do Dagestanu. Poznaliśmy przerażające kulisy transportu

Tygrysy, uratowane przez zoo w Poznaniu, dochodziły do siebie w różnym tempie. Niektóre już dziś rozpoczęły swoją podróż do azylu w Hiszpanii. Najstarszy z kotów, Gogh, przeszedł w nocy operację udrażniania żołądka. W rozmowie z nami, rzeczniczka zoo opisała jego stan i wytłumaczyła, co mogło mieć na niego wpływ.

O sytuacji Gogha piszemy od wczoraj. Tygrys przeszedł operację udrażniania żołądka, która była konieczna do tego, aby przeżył. Pracownicy zoo od jakiegoś czasu obserwowali jego pogarszający się stan. Gogh tracił apetyt i był odwodniony.

- Nie wiemy czy przeżyje ale nie było innego wyjścia. Po prostu jego stan nie pozwalał dłużej czekać i nie można było pomóc mu środkami farmakologicznymi - usłyszeliśmy od rzeczniczki zoo.

Obrazy WTV"Nie wiemy czy przeżyje". Mamy komentarz zoo w Poznaniu ws. operowanego tygrysaCzytaj dalej

Małgorzata Chodyła wyjaśniła też, jak wyglądał transport zwierząt. Tygrysy znajdowały się w znacznie gorszych warunkach, niż to sobie do tej pory wyobrażaliśmy.

Tygrysy nie były karmione

Problemy z układem pokarmowym nie dziwią w przypadku Gogha. 6 z tygrysów, transportowanych w najgorszych warunkach, wcale nie miało dostępu do pokarmu przez długie dni podróży.

- Oczywiście ten transport prawie zabił te zwierzęta, ponieważ one były w warunkach bezobsługowych. Nie można ich było karmić. Dorosły tygrys musi dostać dziennie 5 kg mięsa. Ta 6 z tyłu była w takich kastach, tam były maleńkie dziureczki, tam nie można było zobaczyć zwierząt. Ktoś, nadając te zwierzęta w taki sposób do transportu, nie zakładał że one przeżyją. Liczył się z tym, że przynajmniej tamte nie przeżyją. To był cud, że my po tylu dniach zastaliśmy tam kogokolwiek żywego - opisała gehennę tygrysów, w rozmowie z nami, Małgorzata Chodyła.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Uratowany psiak był skrajnie wychudzony. Skandaliczne zachowanie właściciela

2. Szop Edward mógł zostać brutalnie zamordowany. Prokuratura nie stawia zarzutów

3. Skandaliczne zachowanie policji podczas akcji ratunkowej 300 psów. Mamy nagranie

4. Pani Krysia wiedziała, że umiera. Niezwykle przygotowała swoje ukochane kotki na własną śmierć

5. SGGW może mieć bardzo poważny problem. Kary mogą pójść w miliony

6. Czeka nas seria dramatycznych zdarzeń. Jackowski przewidział losy Roberta Lewandowskiego i jego kolegów