Tygrys Gogh
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Listopada 2019

"Nie wiemy czy przeżyje". Mamy komentarz zoo w Poznaniu ws. operowanego tygrysa

Tygrys Gogh jest najstarszym spośród uratowanych przez zoo w Poznaniu. W nocy przeszedł operację udrażniania układu pokarmowego. Staruszek najgorszej spośród wszystkich "Nieumarłych" przeżył gehennę transportu z Włoch do Dagestanu. Mamy komentarz zoo.

Dziś rano na fanpage`u zoo w Poznaniu pojawił się niepokojący wpis, dotyczący tygrysa Gogha. O jego złej kondycji, informowaliśmy już wczoraj. Nie zakwalifikował się do transportu, w przeciwieństwie do reszty tygrysów. W Poznaniu zostanie z nim jego towarzysz, Kan.

Zapytaliśmy ogród zoologiczny o kondycję Gogha. Nie mamy dobrych wieści, ale razem z pracownikami zoo, trzymamy kciuki za jego rekonwalescencję.

Z jednym z tygrysów z zoo w Poznaniu jest bardzo źleZ jednym z tygrysów z zoo w Poznaniu jest bardzo źleCzytaj dalej

Tygrys został poddany operacji

Jak poinformowała nas rzeczniczka zoo, Małgorzata Chodyła, operacja była konieczna, dla ratowania życia Gogha.

- Przeprowadzenie operacji wczoraj było konieczne dla ratowania jego życia. Była bardzo ryzykowna, ale nadal jest duże ryzyko i te rokowania sa bardzo ostrożne. Nie wiemy, czy przeżyje ale nie było innego wyjścia. Po prostu jego stan nie pozwalał dłużej czekać i nie można było pomóc mu środkami farmakologicznymi. Trzeba było zwierzę operować, otworzyć jego przewód pokarmowy i oczyścić, ponieważ nie działał dostatecznie dobrze. W jego odchodach znajdowaliśmy kawałki niestrawionego pokarmu. Zwierzak miał coraz mniejszy apetyt, więc wiedzieliśmy, że musimy działać - powiedziała nam Małgorzata Chodyła.

Podczas operacji, Gogh został nawodniony i podano mu elektrolity. Rokowania zwierzaka nie są najlepsze. Na szczęście, zaczyna wstawać.

- On powolutku zaczyna wstawać - to jest najważniejsze, że on zbiera siły, żeby wstać. Zaczyna pić. Jesteśmy bardzo ostrożni. Nie wiemy, czy przeżyje. W tej chwili, naprawdę tego nie wiemy, ale nie było innego wyjścia. Tylko w ten sposób można było mu pomóc, pomimo że dostawał ostrożnie coraz więcej jedzenia - dowiedzieliśmy się.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nieprawdopodobne. Kot uratował dziecko przed groźnym wypadkiem

2. Skandaliczne zachowanie policji podczas akcji ratunkowej 300 psów. Mamy nagranie

3. Pani Krysia wiedziała, że umiera. Niezwykle przygotowała swoje ukochane kotki na własną śmierć

4. Uratowany psiak był skrajnie wychudzony. Skandaliczne zachowanie właściciela

5. SGGW może mieć bardzo poważny problem. Kary mogą pójść w miliony

6. Czeka nas seria dramatycznych zdarzeń. Jackowski przewidział losy Roberta Lewandowskiego i jego kolegów