TVP dyscyplinarnie zwolniło jednego z najważniejszych dziennikarzy tej telewizji.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Stycznia 2020

Jeden z najważniejszych dziennikarzy TVP zwolniony dyscyplinarnie. "Zarzuty kuriozalne"

TVP dyscyplinarnie zwolniło jednego z najważniejszych dziennikarzy tej telewizji. Ma doświadczenie i kunszt dziennikarski na najwyższym poziomie, był wieloletnim redaktorem TVP Kultura. "Zarzuty są całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności" - pisze pokrzywdzony dziennikarz Wojciech Majcherek na swoim blogu.

Dziennikarz Wojciech Majcherek o dyscyplinarnym zwolnieniu jego osoby przez Telewizję Polską poinformował na swoim blogu. We wpisie informuje, że otrzymał pismo z Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP, w którym informują go, że rozwiązują z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia. Powód? - "ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych".

Parafia wydała instrukcję przyjmowania księdza po kolędzie. Jest nawet podpunkt o zwierzętachParafia wydała instrukcję przyjmowania księdza po kolędzie. Jest nawet podpunkt o zwierzętachCzytaj dalej

TVP zwolniło wieloletniego dziennikarza, stawiając mu absurdalne zarzuty. "Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach" - pisze dziennikarz.

"Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności redaktora TVP Kultura, jednego z ostatnich, którzy pracowali od początku istnienia kanału" - napisał oburzony Majcherek.

Redaktor nie ma zamiaru tego tak zostawić. Czuje się pokrzywdzony i zapowiada odwołanie do sądu pracy, stąd też nie chce na razie zdradzać więcej szczegółów zwolnienia. We wpisie wymienia to, co dla niego było ważne i dziękuje także swoim koleżankom i kolegom z TVP Kultura za lata wspólnej pracy, gdyż niestety nie może już tego zrobić osobiście. Podkreśla jednak, że nie mówi "żegnajcie" i ma nadzieję, że spotkają się jeszcze kiedyś na drodze zawodowej, ale już w lepszych czasach.

"Ważnym fragmentem moich obowiązków w TVP Kultura było również układanie repertuaru powtórkowego Teatru TV. Ale to była prawdziwa przyjemność wybieranie z archiwum szczególnie tych mniej pamiętanych, a czasami zupełnie zapomnianych przedstawień, które jednak pokazywały jak niezwykłym bogactwem polskiej kultury był Teatr TV. Misja ta w przykry sposób się właśnie zakończyła. Ale dziękując raz jeszcze wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, nie mówię: żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach" - kończy swój wpis dziennikarz Wojciech Majcherek.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebujących

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News