TVP dyscyplinarnie zwolniło jednego z najważniejszych dziennikarzy tej telewizji.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Stycznia 2020

Jeden z najważniejszych dziennikarzy TVP zwolniony dyscyplinarnie. "Zarzuty kuriozalne"

TVP dyscyplinarnie zwolniło jednego z najważniejszych dziennikarzy tej telewizji. Ma doświadczenie i kunszt dziennikarski na najwyższym poziomie, był wieloletnim redaktorem TVP Kultura. "Zarzuty są całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności" - pisze pokrzywdzony dziennikarz Wojciech Majcherek na swoim blogu.

Dziennikarz Wojciech Majcherek o dyscyplinarnym zwolnieniu jego osoby przez Telewizję Polską poinformował na swoim blogu. We wpisie informuje, że otrzymał pismo z Biura Zarządzania Kapitałem Ludzkim TVP, w którym informują go, że rozwiązują z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia. Powód? - "ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych".

Parafia wydała instrukcję przyjmowania księdza po kolędzie. Jest nawet podpunkt o zwierzętachParafia wydała instrukcję przyjmowania księdza po kolędzie. Jest nawet podpunkt o zwierzętachCzytaj dalej

TVP zwolniło wieloletniego dziennikarza, stawiając mu absurdalne zarzuty. "Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach" - pisze dziennikarz.

"Nie będę podawał, jakie zarzuty sformułowano wobec mnie, ale uznaję je za całkowicie absurdalne i kuriozalne, a nawet uwłaczające mojej godności redaktora TVP Kultura, jednego z ostatnich, którzy pracowali od początku istnienia kanału" - napisał oburzony Majcherek.

Redaktor nie ma zamiaru tego tak zostawić. Czuje się pokrzywdzony i zapowiada odwołanie do sądu pracy, stąd też nie chce na razie zdradzać więcej szczegółów zwolnienia. We wpisie wymienia to, co dla niego było ważne i dziękuje także swoim koleżankom i kolegom z TVP Kultura za lata wspólnej pracy, gdyż niestety nie może już tego zrobić osobiście. Podkreśla jednak, że nie mówi "żegnajcie" i ma nadzieję, że spotkają się jeszcze kiedyś na drodze zawodowej, ale już w lepszych czasach.

"Ważnym fragmentem moich obowiązków w TVP Kultura było również układanie repertuaru powtórkowego Teatru TV. Ale to była prawdziwa przyjemność wybieranie z archiwum szczególnie tych mniej pamiętanych, a czasami zupełnie zapomnianych przedstawień, które jednak pokazywały jak niezwykłym bogactwem polskiej kultury był Teatr TV. Misja ta w przykry sposób się właśnie zakończyła. Ale dziękując raz jeszcze wszystkim osobom, z którymi mogłem pracować, nie mówię: żegnajcie. Mam nadzieję, że jeszcze się zobaczymy w lepszych czasach" - kończy swój wpis dziennikarz Wojciech Majcherek.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek oburza wielu Polaków. Nie dość, że jest batem dla zaradnych to okrada najbardziej potrzebujących

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Zabójca Adamowicza pozostanie bezkarny? Wymyślił sposób, jak uniknąć kary więzienia