TVP z nowym programem? Kiedyś był bardzo popularny i lubiany, jest szansa na jego powrót.. youtube.com/SebastianLorekŹródło: youtube.com/SebastianLorek
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Grudnia 2019

Kultowy program powróci do TVP? Dziś takich formatów nie ma, pamiętają go tylko osoby, urodzone w PRL

TVP znowu z programem, znanym jeszcze z czasów PRL? Przed laty był on bardzo popularny i wzrósł do rangi kultowego. Pamiętają go głównie starsze pokolenia. "Wielka gra" była pierwszym polskim teleturniejem na zagranicznej licencji. Prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski, przyznaje, że jest szansa na jego powrót.

"Wielka gra" to kultowy program emitowany w latach 1962-2006. Czy po paru latach nieobecności powróci na antenę telewizji? Jacek Kurski - prezes TVP, wyznał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że pojawił się pomysł wznowienia tego formatu. Tak więc miłośnicy programu mogą liczyć na trochę nostalgii i powrotu do przeszłości za jego sprawą. Bowiem pamiętają go głównie osoby urodzone w czasach PRL i nieco później, a dla młodszych widzów będzie to nowość.

Uczestnik show TVN ujawnił przykrą prawdę o zarobkach. Program nie dał mu pieniędzy?Uczestnik show TVN ujawnił przykrą prawdę o zarobkach. Program nie dał mu pieniędzy?Czytaj dalej

TVP z nowym, kultowym programem. Jest szansa na powrót "Wielkiej gry"

"Zaczynam się zastanawiać - nie ukrywam, że po namowach przez ludzi, którzy są dla mnie autorytetem w dziennikarstwie i mediach - namawiają mnie na to, aby do kanału tematycznego np. TVP Historia wrzucić 'Wielką grę". Zabawę w wolnym tempie dla inteligencji. Wiadomo, że to nie jest program, który może zrobić wynik, ale aby pokusić się o pozytywny resentyment na kanale tematycznym. Zastanawiam się nad tym" - powiedział Kurski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Program ten był pierwszym polskim teleturniejem na zagranicznej licencji i cieszył się dużą popularnością. Uczestnicy programu, którzy wcześniej musieli wygrać eliminacje, odpowiadali na pytania z wcześniej ustalonej dziedziny wiedzy. Były one zadawane przez prezenterkę Stanisławę Ryster, która prowadziła "Wielką grę" aż przez 31 lat, oraz przez grono ekspertów. Nad przebiegiem konkursu czuwał także obecny podczas nagrania prawnik. W 2006 roku program został zdjęty z anteny TVP z niezrozumiałych powodów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Śmierć dziecka wyceniona na 5 tysięcy złotych. Rodzice nie zamierzają się poddać

3. Fryzjer-sadysta poszukiwany. Policja nie może ustalić jego miejsca pobytu

4. Papież Franciszek niezwykle udekorował krzyż. Polscy duchowni widzą w tym profanację

5. Agata Duda niewiele mówi o swoim bracie. Trudno jej się dziwić

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak