. Screen z nagraniaŹródło: Screen z nagrania
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Stycznia 2020

TVP znalazło haczyk na WOŚP. Poszło o pole dance na oczach dzieci

TVP przez długie lata wspierało i emitowało finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2016 roku, wraz ze zmianami kadrowymi, nadeszła jednak nowa narracja. Powiedzieć, że Telewizja Polska nie sympatyzuje z największą w kraju akcją charytatywną, to za mało. Po przykładzie afery o taniec na rurze wnioskować można, że wręcz szuka haków.

Finał WOŚP jest uroczyście obchodzony w wielu miastach Polski. Towarzyszą mu nie tylko zbiórki pieniędzy, ale i koncerty, czy inne wydarzenia kulturalne. Organizatorzy finału w dolnośląskiej gminie Męcinka postanowili na nietypową aranżację. Zaprosili instruktorkę pole dance. Telewizja Polska od razu nagłośniła sprawę.

Carrefour oszukuje klientów? Do sieci wyciekły niepokojące zdjęciaCarrefour oszukuje klientów? Do sieci wyciekły niepokojące zdjęciaCzytaj dalej

TVP o finale WOŚP

- Podczas finału WOŚP, który odbywał się w gminie Męcinka na Dolnym Śląsku, jedną z atrakcji był taniec na rurze. Kobieta – „utalentowana instruktorka” – zatańczyła przed zgromadzoną publicznością, z której większość stanowiły dzieci - czytamy na stronie tvp.info.

Rzeczywiście, do takowego pokazu doszło. Stojący za dziećmi rodzice nie wyrazili jednak dezaprobaty. Rzecznik WOŚP podkreślił, że za finały w poszczególnych miastach odpowiadają lokalni organizatorzy.

- Ma w związku z tym autonomię w organizacji Finału WOŚP i ponosi za to odpowiedzialność. Jednocześnie zwracam uwagę Pana Redaktora na fakt, że w 2017 roku taniec na rurze został uznany przez Zgromadzenie Generalnie Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) za oficjalną dyscyplinę sportową. Istnieje szansa, że kiedyś ujrzymy taniec na rurze na Igrzyskach Olimpijskich - odpowiedział rzecznik, Krzysztof Dobies.

Artykuł TVP znaleźć możecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News