. PexelsŹródło: Pexels
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Stycznia 2020

Panika w TVP. Po awarii Facebooka dziennikarze usuwają konta

TVP stało za licznymi fałszywymi kontami, za pomocą których szerzyli propagandę, stwarzając fałszywy obraz poparcia dla rządów PiS oraz naśmiewając się z polityków opozycji. Autorem kilku takich kont miał być Samuel Pereira, szef TVP Info.

Wczoraj na Facebooku miała miejsce awaria, dzięki której można było dotrzeć do informacji na temat tego, kto stoi za postami zamieszczanymi na profilach społecznościowych. Trwający chwilę błąd Facebooka pozwolił internautom m.in. dowiedzieć się, że za prowadzeniem profilu Grety Thunbert stoi jej ojciec Svante.

Błąd ten miał również przełożenie na Polskę. Wyszło bowiem na jaw, że liczni pracownicy Telewizji Polskiej – w tym szef stacji TVP Info Samuel Pereira – stali za prowadzeniem tzw. "trollkont". Za ich pomocą obrażali polityków partii opozycyjnych oraz kreowali fałszywy wizerunek społeczeństwa zadowolnego rządami Prawa i Sprawiedliwości. Wspomniany Pereira zdaniem mediów prowadził profil "TV48" (vel d48; dawniej TVN 48).

Gwiazdor Sanatorium miłości znalazł się mrożącej krew w żyłach sytuacji. Dokonał bohaterskiego czynuGwiazdor Sanatorium miłości znalazł się mrożącej krew w żyłach sytuacji. Dokonał bohaterskiego czynuCzytaj dalej

TVP usuwa konta

Dziś konta zaczęły być usuwane.

Konto D48 zostało usunięte

Trollkonta dziennikarzy TVP

Trollkonta dziennikarzy TVP

Internauci sugerują, że Pereira usunął konta, obawiając się ewentualnych pozwów za szerzenie mowy nienawiści. Jedno jest pewne, wraz z nagłaśnianiem i uwiarygodnaniem opisanej afery dziennikarze TVP, jak i cała stacja, będą tracić na wiarygodności.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nadchodzą ważne zmiany terminów 500 plus. Pieniądze będą przyznawane na innych zasadach

2. Mroczne znalezisko na lotnisku. Gdy walizka się otworzyła, oczom celników ukazał się straszny widok

3. Gienek Loska w ciężkim stanie neurologicznym. Nowe informacje z fundacji

4. Obrzydliwy artykuł w zagranicznej gazecie. "Polska współwinna holokaustu"

5. TVP przegrało proces. Musi przeprosić

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News