Sylwester Marzeń TVP nie dla wszystkich?. Instagram/Maryla Rodowicz
Źródło: Instagram/Maryla Rodowicz
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 27 Grudnia 2019

"Sylwester Marzeń" w TVP nie dla wszystkich. "Tchórze, cenzura"

TVP, tak jak i stacje komercyjne, organizuje własnego sylwestra. Okazuje się, że hucznie zapowiadana przez publicznego nadawcę impreza nie jest dla wszystkich. "Gazeta Wyborcza" oraz "Tygodnik Podhalański" nie otrzymały akredytacji.

Mogłoby się wydawać, że organizowany przez państwową telewizję "Sylwester Marzeń" jest dla wszystkich. Decyzję o jego organizacji w pierwotnym miejscu a nie przy granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, Jacek Kurski komentował, mówiąc że chce „aby sylwester łączył, by nie wzbudzał negatywnych emocji, a nie dzielił". Wygląda jednak na to, że władze TVP nie zapomniały "Tygodnikowi Podhalańskiemu" petycji, która wymusiła wspomnianą zmianę planów. Przypominamy, że pomysł organizowania hucznej imprezy z fajerwerkami na Wielkiej Krokwi, został głośno oprotestowany ze względu na potencjalne szkody, jakie mógł wyrządzić zamieszkującym okolicę zwierzętom.

Podatek wyższy o 10 proc. Zapadła decyzjaPodatek wyższy o 10 proc. Zapadła decyzjaCzytaj dalej

- Tak skończył się wniosek o akredytację Foto na Sylwestra Marzeń. Oto pismo jakie dziś otrzymaliśmy (Nie, nie dziwimy się) : Dzień dobry Akredytacja nie została przyznana. Pozdrawiamy Dział Public Relations Biuro Spraw Korporacyjnych Telewizja Polska S.A ul. Woronicza 17 Warszawa - czytamy w tweecie "Tygodnika Podhalańskiego".

TVP odmówiło akredytacji również "Gazecie Wyborczej"

Podobną wiadomość otrzymali dziennikarze "Gazety Wyborczej". Dlaczego? Tego możemy się już tylko domyślać. To jednak nie pierwszy raz, kiedy TVP nie udziela gazecie akredytacji.

Internauci niejednoznacznie oceniają decyzję telewizji. Niektórzy sugerują, że to naturalna konsekwencja wspomnianej petycji. Pod tweetem "Tygodnika Podhalańskiego" znalazły się również komentarze, przypisujące TVP stosowanie cenzury oraz tchórzostwo.

"Dowód uznania za obronę parku narodowego przed Kurskim?", "Pewnie nie jesteście fanami Zenka i Sławomira... " - czytaliśmy w komentarzach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. 18-latka poddała się operacji plastycznej. Doznała nieodwracalnych uszkodzeń mózgu

3. Rafał Ziemkiewicz nominowany do "Biologicznej Bzdury Roku". Zasłużył sobie wpisem o karpiach

4. Ksiądz romansował z nastolatką. Ujawniono treść ich SMS-ów

5. Przed śmiercią miał wypić litr czystej. Tragiczny koniec aktora, znanego z filmów Barei

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala