TVP szokuje ogłoszeniem o pracę. Nie świecą dobrym przykładem.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Grudnia 2019

Ogłoszenie o pracę w TVP podbija sieć. Telewizja nie świeci przykładem

TVP szokuje ogłoszeniem o pracę. Telewizja Polska jest spółką państwową i nie świeci dobrym przykładem - oferuje pracę na umowie śmieciowej. I to specjalnie się z tym nie kryjąc. Tak wygląda walka rządu ze "śmieciówkami"?

Telewizja Polska poszukuje nowego pracownika na stanowisko grafika. Co ciekawe, w rzeczywistości są w nim kompetencje całego zespołu produkcyjnego. A wszystko to na umowie zleceniu, inaczej zwanej umową śmieciową. Czy państwowe spółki nie powinny świecić przykładem? Ogłoszenie o pracę w TVP na tzw. "śmieciówce" pojawiło się w mediach społecznościowych. Internauci nie kryją swojego oburzenia.

TVP jeszcze nie było w tak patowej sytuacji. Będzie pozew, zbiórka ruszyła dzisiajTVP jeszcze nie było w tak patowej sytuacji. Będzie pozew, zbiórka ruszyła dzisiajCzytaj dalej

TVP oferuje pracę na umowie śmieciowej. Skandaliczne ogłoszenie podbija sieć

Na Facebooku, na jednej z grup z ofertami pracy, pojawiło się niedawno ogłoszenie, które cieszy się ogromną uwagą i popularnością. Niestety, nie z powodu swej atrakcyjności. Uwagę przykuwa głównie jeden aspekt - rodzaj umowy, oferowany przez spółkę państwową, jaką jest Telewizja Polska. Oferuje ona zatrudnienie na tzw. umowie śmieciowej, czyli średnio pożądanej i równie małowartościowej umowie zleceniu. Wygląda to dość dziwnie, szczególnie, że obecny rząd już wielokrotnie zapowiadał różne sposoby walki z tzw. "śmieciówkami".

Ogłoszenie mianowicie dotyczy pracy grafika w TVP. Ale patrząc na wymienione wymagania, w zasadzie dotyczy nie tylko grafika, a całego domu produkcyjnego w jednej osobie. Wymagana jest grafika 2D, 3D, animacje, zarządzanie produkcją i obsługa klienta. W normalnych warunkach każda z tych rzeczy to osobne stanowisko pracy.

Jest też brak jakiejkolwiek informacji o zarobkach, co w kontekście proponowanych zmian w przepisach jest bardzo ciekawe, bowiem nanosiłyby one obowiązek podawania widełek płacowych przy ogłoszeniach. Mamy za to obietnicę młodego, dynamicznego zespołu i niekorporacyjnej atmosfery - czyli nic niezwykłego, gdyż już niemalże każdy w branży medialnej pisze to w swoich ogłoszeniach. W praktyce często działa to różnie.

Pod ogłoszeniem zamieszczonym na Facebooku można znaleźć kilkaset negatywnych i wyśmiewających komentarzy oburzonych internautów.

Facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Rakotwórcza substancja w mięsie. Eksperci ostrzegają

3. Psiak nie miał wypadku, taki się urodził. Miał wiele szczęścia trafiając na cudownych ludzi

4. Każdy, żyjący w latach 90. zna jej kultowy przebój. Wystąpi na Sylwestrze Marzeń TVP

5. Kaczyński przy Pani Basi powiedział okrutny żart. Współpracownik prezesa zdradził jego treść

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala