TVP sylwester
Źródło:youtube/TVP VOD
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Listopada 2019

TVP przenosi sylwestra, żeby tłum na nagraniu wydawał się większy. Ze szkodą dla dzikich zwierząt

TVP, podobnie do stacji komercyjnych, co roku organizuje hucznego sylwestra. Nadchodzący może być jednak inny, niż dotychczasowe. Koncert ma zostać przeniesiony na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, co wywołało opór władz obszaru, zaniepokojonego dobrostanem tamtejszych zwierząt.

"Stary niedźwiedź mocno śpi" - pod tym hasłem utworzona została petycja Akcji Społecznej Tygodnika Podhalańskiego, przeciwko przenoszeniu "Sylwestra Marzeń" TVP pod Wielką Krokiew. Do tej pory impreza odbywała się na Równi Krupowej.

Ludzka podłość nie zna granic? Donos na zoo, które uratowało tygrysy z granicy, będzie kontrolaLudzka podłość nie zna granic? Donos na zoo, które uratowało tygrysy z granicy, będzie kontrolaCzytaj dalej

- Sylwester pod Krokwią w Zakopanem łączy się z potężnym hałasem. Wybuchy petard, ogni sztucznych, muzyka płynąca z ogromnych głośników wybudzi i wystraszy tatrzańską zwierzynę. W górach, tuż obok skoczni, niedźwiedzie mają swoje gawry. Istnieje poważne ryzyko, że się obudzą. Konsekwencje tego mogą być nieobliczalne - czytamy w petycji.

TVP martwi się o widoki

Na przenosiny, według portalu wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska naciskać miała ze względu na wizerunkową jakość obrazu. W dotychczasowym miejscu tłum, jaki uchwycić mogły kamery, miał być mniejszy.

Do władz Tatrzańskiego Parku Narodowego dołączają się aktywiści i politycy. Wśród nich wymienić można Sylwię Spurek, która zaapelowała wprost do Jacka Kurskiego o "zastanowienie się, co jest faktyczną misją mediów publicznych", czy Pracownię na rzecz Wszystkich Istot.

- W Polsce jest wiele innych miejsc odpowiednich do przeprowadzenia takiego masowego wydarzenia. Obecnie, kiedy jesteśmy świadkami największego wymierania gatunków, a Ziemi grozi katastrofa klimatyczna, telewizja publiczna powinna promować troskę o dziką przyrodę i postawy ekologiczne, a nie dokładać się do niszczenia naturalnego skarbu, jakim są Tatry - czytamy w petycji pracowni.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News