TVP. Facebook/omzrikŹródło: Facebook/omzrik
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Grudnia 2019

TVP jeszcze nie było w tak patowej sytuacji. Będzie pozew, zbiórka ruszyła dzisiaj

TVP w tak trudnej sytuacji jeszcze nie było. Jeśli wszystko pójdzie z planem OMZRiK, jej przedstawiciele, staną przed sądem. Dziś, w drugi dzień świąt, rozpoczęto zbiórkę na sporządzenie pozwu, "opłaty sądowe, analizy prawne, adwokatów i obsługę administracyjną."

Ośrodek Monitorowania Zachowań Raisstowskich i Ksenofobicznych zamierza wejść na drogę sądową z Telewizją Polską. Jaki jest powód?

- Za publikowanie nieprawdziwych informacji, za znieważanie gejów i lesbijek, za szczucia na uchodźców, za atakowanie nauczycieli, lekarzy i sędziów - czytamy na stronie OMZRiK.

Emeryci mogą odetchnąć z ulgą. Podjęto decyzję w sprawie świadczeń na 2020Emeryci mogą odetchnąć z ulgą. Podjęto decyzję w sprawie świadczeń na 2020Czytaj dalej

TVP przed sądem

Ośrodek jest zdeterminowany do pogrążenia publicznego nadawcy. Rozpoczął zbiórkę na "pozwy cywilne oraz prywatne akty oskarżenia". Do tej pory udało się zebrać ponad połowę potrzebnej kwoty.

- Wielokrotnie składaliśmy skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na programy, w których naszych zdaniem TVP mija się z misją nadawcy publicznego. Bez skutku. Dlaczego Rada nie widzi tego, co widzą obywatele? Możecie odpowiedzieć sobie sami. Nie mogąc liczyć na ochronę przez instytucje państwowe zdecydowaliśmy się podjąć kroki prawne we własnym zakresie - czytamy na stronie zbiórki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Tragedia tuż przed świętami. „Umarła po 10 dniach walki. Jej dzieci w wieku 7- i 2-lat spędzą święta bez mamy”

3. Zalegasz z opłatami? Twoje dane mogły znaleźć się w sieci

4. Zapomniany występ Zbigniewa Wodeckiego. Poznajecie gwiazdę, która z nim występuje?

5. Do weterynarzy w święta zgłaszają się dziesiątki osób. Tradycja, która powinna zniknąć na zawsze

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News