TVP. https://www.facebook.com/wiadomoscitvp/photos/a.220464188051672/2203345959763475/?type=3&theater
Źródło: https://www.facebook.com/wiadomoscitvp/photos/a.220464188051672/2203345959763475/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Grudnia 2019

Wpłynęły kolejne skargi na TVP. Przekroczono granice dobrego smaku?

TVP w swoim materiale zestawiło Gretę Thunberg z dwoma zbrodniarzami. 16-letniej szwedzkiej aktywistce został niedawno przyznany tytuł Człowieka Roku magazynu "Time". Telewizja Polska przypomniała, że w przyszłości dostawali ją między innymi dyktatorzy. Zapomnieli za to wspomnieć o innych, nieco bardziej nobliwych laureatach tejże nagrody.

Szwedka jest najmłodszym laureatem w historii tej nagrody. "Stała się najważniejszym głosem w najważniejszej sprawie naszej planety w tym roku, pojawiając się praktycznie znikąd, by stanąć na czele ogólnoświatowego ruchu", stwierdził redaktor naczelny tygodnika Edward Felsenthal, cytowany przez antyfake.pl. Zasług nastolatki nie widzi za to TVP. W swoim materiale zestawia ją m.in. z Hitlerem i Stalinem.

PiS po cichu pomaga Kurskiemu. W nocy wpłynął projektPiS po cichu pomaga Kurskiemu. W nocy wpłynął projektCzytaj dalej

TVP odpowie za swoje programy. Skarga do KRRiT

W emitowanym w TVP programie "W tyle wizji" zestawiono ze sobą okładki magazynu "Time", na których widnieją laureaci nagrody Człowieka Roku z poszczególnych lat. Obok zdjęcia Thunberg pojawiły się tam wizerunki m.in. Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Nikity Chruszczowa, Mao Tse Tunga, Michaiła Gorbaczowa oraz Władimira Putina.

– Wszyscy wymienieni bardzo troszczyli się o przyrodę, kochali bardzo sarenki – powiedział w programie Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej”.

Jak zaznacza antyfake.pl, "nagroda nie jest przyznawana jedynie osobom, które w dobry sposób przysłużyły się światu. Redakcja wybiera bowiem człowieka z największym wpływem na wydarzenia w danym roku, w tym te złe lub niepokojące".

Co więcej, Telewizja Polska zapomniaławspomnieć o innych laureatach nagrody. Wśród nich są między inny papież Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Nelson, Mandela czy Martina Luther King.

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji została złożona skarga. KRRiT ma występować do nadawcy z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie, powiedziała w rozmowie z portalem Wirtualne Media Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Iberion - grupa mediowa przyszłości

3. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion

4. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

5. Polska, XXI wiek. Mężczyzna od roku żył w kanale

6. https://pikio.pl/wiadomosci-191219-pp-bogdan-bujak/Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak