Łukasz Sitek napastujący Pawła Adamowicza
Źródło:youtube/Portal Miasta Gdańska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Października 2019

Osławiony dziennikarz TVP skazany. Zaraz po wyroku wyleciał z pracy

TVP pożegnało się z dziennikarzem, który zasłynął z natarczywych pościgów za politykami. Powód? Najprawdopodobniej jest to powiązane z faktem, iż mężczyzna agresywnie odnosił się do rozmówców nie tylko w pracy ale i w życiu prywatnym.

Przynajmniej wówczas, kiedy podróżował pociągiem z Gdyni do Krakowa bez biletu. Przyłapany na pieczeniarstwie Łukasz Sitek, zaproponował kierownikowi kwotę w wysokości 10 zł. Czyli o 60 niższą, niż cena biletu.

O sprawie agresywnego dziennikarza poinformowała "Gazeta Wyborcza". Sitek, nie opuściwszy pociągu na polecenie kierownika, zmuszony został do konfrontacji ze policją i Strażą Ochrony Kolei. Funkcjonariusze mieli usłyszeć od, nota bene, pijanego dziennikarza, że są "pedałami" i "ciotami" oraz mogą mu "obciągnąć".

Publikacja na temat zachowania dziennikarza nie zrobiła większego wrażenia na jego przełożonych. Po miesięcznym zawieszeniu wrócił do jednego z regionalnych oddziałów telewizji.

TVP podejmuje radykalne kroki

Sitek mógł cieszyć się karierą dziennikarza do środy, kiedy w jego sprawie zapadł wyrok. Został skazany na 5 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, oraz grzywnę w wysokości 4,5 tys. zł. Sitek zapowiedział apelację.

"Pressserwis" poinformował, że wyrok zaważył na losie dziennikarza Telewizji Polskiej. TVP miało podjąć decyzję o rozstaniu się z nim.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News