TVP jednak pokaże transmisję z wręczenia Nobla dla Olgi Tokarczuk. Zapewnienia Jacka Kurskiego. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Grudnia 2019

TVP nie pokaże wręczenia nagrody Nobla dla Tokarczuk? Kurski komentuje

TVP nie pokaże transmisji z oficjalnego wręczenia Nobla dla Olgi Tokarczuk? Jak się okazało, 10 grudnia stacja nie uwzględniła w swoim programie tego wydarzenia. Czy zdecydują się jednak zmienić plany? Prezes TVP Jacek Kurski skomentował te doniesienia.

Już we wtorek 10 grudnia w Sztokholmie, podczas oficjalnej ceremonii, Oldze Tokarczuk zostanie wręczona Literacka Nagroda Nobla. Tym samym pisarka dołączy do zaszczytnego grona Polaków, którzy w przeszłości otrzymali to historyczne wyróżnienie. Do tej pory w dziedzinie literatury z uhonorowanych tą nagrodą Polaków wyróżniamy Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza oraz Wisławę Szymborską. Teraz do tego szanownego grona dołączyła Olga Tokarczuk. Nagroda dla Tokarczuk będzie pierwszym od 23 lat polskim Noblem. Naród ma prawo do dumy. Tak samo jak do możliwości obejrzenia transmisji z tego wydarzenia w Telewizji Publicznej. Czy Polacy mogą na to liczyć?

Kupujesz produkty na wagę? Kupujesz produkty na wagę? "Tajemniczy klienci" doszli do przerażających wnioskówCzytaj dalej

TVP pokaże transmisję z wręczenia Nobla dla Olgi Tokarczuk? - prezes TVP zapewnia, że tak

Redakcja "Newsweeka" przeanalizowała program telewizyjny Telewizji Polskiej, zaplanowany na 10 grudnia. Można było wysunąć z niego wniosek, że TVP nie planuje transmitować tej uroczystości, a przynajmniej nie zostało to wyszczegółnione w programie. W godzinach jej trwania, zaplanowane są bowiem seriale i teleturnieje. W związku z tym "Newsweek" wystosował petycję do prezesa TVP, a "Fakt" postanowił osobiście skontaktować się z prezesem.

Dziennik "Fakt" skontaktował się z prezesem Telewizji Polskiej - Jackiem Kurskim i zapytał, czy 10 grudnia stacja pokaże na swojej antenie sukces polskiej pisarki. Kurski zapewnił, że ceremonię wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk będzie można obejrzeć w TVP Info oraz w serwisach informacyjnych na głównych antenach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Kupujesz produkty na wagę? "Tajemniczy klienci" doszli do przerażających wniosków

2. Co dalej z 13. emeryturami? "Jesteśmy gotowi je wypłacać"

3. Bankomat nie wydał ci pieniędzy? Mogłeś paść ofiarą oszustwa, koniecznie zadzwoń do banku

4. Jarosław Kaczyński podziękował Bogu za Rydzyka. Nie żartujemy

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć