TVP Info. TVP Info/Minęła 20/ScreenŹródło: TVP Info/Minęła 20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Lipca 2020

Awantura i ostre rozgrywki podczas jednego z programów w TVP Info. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

TVP Info ponownie odnotowało awanturę na swojej antenie. Michał Rachoń postanowił przeprowadzić debatę na temat działań osób LGBT. Przypomnijmy, że anonimowe aktywistki wywiesiły w nocy tęczową flagę na podobiźnie Jezusa Chrystusa. Przedstawiciel Rady Ministrów porównał mniejszości seksualne do bolszewików.

W nocy z 29 na 30 lipca grupa osób ze społeczności LGBT umieściła na warszawskich monumentach swój manifest. Do treści apelu dołączyły też tęczową flagę. Wyjaśnijmy, że jest ona symbolem mniejszości seksualnych. Czyn, który popełniły wzbudził wiele kontrowersji. Politycy Zjednoczonej Prawicy oraz Platformy Obywatelskiej zarzucają aktywistkom wandalizm. Zwolennicy niecodziennego protestu wskazują jednak, że nie naruszono struktury żadnego z pomników. Szczególne oburzenie wywołała modyfikacja podobizny Jezusa Chrystusa pod stołeczną Bazyliką Świętego Krzyża.

Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?Czytaj dalej

"Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać Cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka.To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie "niestosowna", tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować." - czytamy w przekazie autorów całego zamieszania.

TVP Info miejscem kolejnej awantury. Andruszkiewicz porównał osoby LGBT do bolszewików

"Nie będziemy prosić o litość, błagać o szacunek i zrozumienie. Jesteśmy głosem za małych na to by ich słuchano, za małych by coś powiedzieć. Uciszanych przez rodziców. Zmęczonych codzienną batalią ze światem. Oduczyliśmy się grzeczności i narzuconej gry w normalność. Gdy system chce byśmy skakali w ciemność sami, razem wypowiadamy mu walkę" - czytamy w komunikacie anarchistek opublikowanym na Facebooku. Link do pełnego apelu znajdziecie TU

Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?Czytaj dalej

Wydarzenia, jakie rozegrały się ostatniej nocy, wywołały natychmiastową reakcję wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki z samego rana udał się pod pomnik Jezusa Chrystusa, aby się pod nim pomodlić. Swoje stanowisko wydała też była premier, Beata Szydło. Oskarżyła osoby LGBT o brak szacunku dla wartości chrześcijańskich wyznawanych przez wiekszość Polek i Polaków. 

"Działacze LGBT domagają się szacunku dla siebie, tymczasem okazuje się, że nie mają żadnego szacunku dla miejsc i pomników świętych dla Polaków. Profanacja figury Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie jest aktem, który powinien być potępiony przez nas wszystkich" - deklaruje europosłanka na Twitterze.

Temat ten został podjęty przez TVP Info. Michał Rachoń zaprosił do programu Minęła 20 posłankę Lewicy, Wandę Nowicką oraz wiceministra cyfryzacji, Adama Andruszkiewicza. Politycy nie mogli dojść do porozumienia wobec obecności tęczowej flagi na figurze Chrystusa. W pewnym momencie doszło do poważnej awantury. Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości porównał mniejszości seksualne do bolszewików.

 - A przede wszystkim nie uznałabym tego za profanację. Mamy tu do czynienia z pokojowym protestem ludzi, którzy w Polsce są dyskryminowani, czują się nierówni i nie mają innych możliwości, by o swoje prawa zabiegać. Tak naprawdę nie wiemy, jakie poglądy miałby Jezus Chrystus, czy akurat nie opowiedziałby się za osobami dyskryminowanymi, traktowanymi w sposób nierówny i wręcz prześladowanymi - deklarowała Wanda Nowicka w Minęła 20.

 - Tak jak sto lat temu bolszewicy wyrzucali polskie flagi, profanowali polskie pomniki, wieszając tam swoje czerwone flagi, symbolizujące panowanie nad nami, tak dzisiaj mamy nową ideologię, ideologię tęczową LGBT, która bezczelnie, nie dość, że profanuje nasze najświętsze symbole, czyli np. pomnik Jezusa Chrystusa w centrum Warszawy, czy pomnik Józefa Piłsudskiego, to jeszcze nader bezczelnie twierdzi, że to nie jest żadna profanacja, że to jest wręcz upiększenie tych symboli - odpowiadał na agrumenty Nowickiej, Adam Andruszkiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

TVP Info z pewnością wzbudziło uwagę widzów starciem przedstawicieli lewicy i prawicy. Przypomnijmy, że wobec postawy anonimowych anarchistek pilne działania podjął wiceminister sprawiedliwości. Sebatian Kaleta, bo o nim mowa, na ostatniej konferencji prasowej ogłosił złożenie zawiadomienia do prokuratury. Całą sytuację określił mianem "ofensywy lewactwa". Swojego poparcia nie udzielił też Rafał Trzaskowski. Zadeklarował, że wandalizm należy potępiać bez względu na polityczną przynależność. 

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z TVP Info "Minęła 20" z 29 lipca.

TVP Info

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Źródło: [TVP Info]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!