Materiał TVP Info o Andrei Bocellim. (screen) Twitter/portal tvp.info
Źródło: (screen) Twitter/portal tvp.info
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 29 Października 2020

Niewiarygodna wpadka TVP Info. Zanim została usunięta, zobaczyły ją tysiące Polaków

Jedną ze sztandarowych postaci dla TVP stał się w ostatnich czasach Andrea Bocelli, znany włoski muzyk, który od urodzenia jest niewidomy. Historia jego matki, która zastanawiała się nad aborcją i która postanowiła jednak urodzić, ma dowodzić wyższości ruchu pro-life nad protestującymi kobietami. Telewizja Publiczna sama jednak podkłada sobie nogi.

Gdyby nie pośpiech, być może redaktorzy TVP Info uniknęliby wpadki.

Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówkuWidok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówkuCzytaj dalej

Kim jest Andrea Bocelli dla TVP Info?

Andrea Bocelli jest z pewnością postaci show-biznesu, która łączy, a nie dzieli. Śpiewak to jeden z najbardziej znanych tenorów na świecie, a kwestia braku wzroku jest jedynie dodatkiem dla jego pięknej historii. Śpiewał nie tylko jeden z wielkich przebojów "Time To Say Goodbye", ale również występował w programach dla dzieci, np. w Ulicy Sezamkowej, gdzie śpiewał do snu jednemu z bohaterów, czerwonemu Elmo.

TVP Info ostatnio jednak posługuje się głównie historią jego matki, która, kiedy Andrea miał się dopiero urodzić i wykryto u niego poważne wady, miała do wyboru - dokonać aborcji lub nie. Kobieta wtedy postanowiła urodzić. Historia Bocelliego stała się jednym z głównych narzędzi TVP.

Ostatnio materiał o nim pojawił się w TVP Info, a potem, po premierze telewizyjnej, pokazał się również na Twitterze portal tvp.info. Tam jednak doszło do zabawnej wpadki - widocznie osoba prowadząca media społecznościowe w ogóle nie zwróciła uwagi na to, o kim jest materiał.

Kolejne protesty pod domem Kaczyńskiego. Słychać krzyki, miarka się przebrała, w inicjatywę zaangażowani się artyściKolejne protesty pod domem Kaczyńskiego. Słychać krzyki, miarka się przebrała, w inicjatywę zaangażowani się artyściCzytaj dalej

- "Wybitny pianista Andrea Bocelli urodził się dzięki uporowi matki, lekarze zalecali jej aborcję..." - można było jeszcze niedawno przeczytać na profilu portal tvp.info.

Wpadka na Twitterze TVP Info

Niedługo później po tekście jednak nie było już śladu, a pianistę poprawiono na "muzyka".

Dlaczego kwestia Bocellego jest kontrowersyjna?

Jak można było przeczytać na początku artykułu, Andrea Bocelli nie jest w żadnym wypadku postacią kontrowersyjną. Po raz kolejny jednak TVP stara się wysługiwać jego historią, pokazując swój stosunek do osób, które rodzą się pomimo możliwości wyboru. Kluczem jest właśnie kwestia pomimo.

Strajk Kobiet, który od kilku dni możemy obserwować na ulicach wielu polskich miast zakłada, że podobnie jak matka Andrei Bocellego, kobiety będą mogły dokonywać wyboru, tak chętnie więc powielana przez TVP Info historia ma swoje drugie dno, które jak najbardziej służy protestom.

TVP Info o protestach: "lewacki faszyzm", "siewcy śmierci"

Od kilku dni w materiałach TVP i TVP Info pojawiają się informacje o protestach pokazujące je w złym świetle. Dziennikarze Telewizji Polskiej prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej szokujących pasków - "lewacki faszyzm niszczy Polskę", "<> pośród demonstrantów" czy "chmura wirusowa unosi się nad demonstrantami". Od kilku dni serwisy informacyjne są zdominowane przez podobny przekaz.

Protesty trwają od zeszłego czwartku, kiedy Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie jednej z części tzw. kompromisu aborcyjnego. Od tego czasu każdego dnia odbywają się marsze w małych i większych miastach, które przerodziły się w protetsy już nie tylko dotyczące aborcji, ale pokazujące niezadowolenie z rządów Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek ma odbyć się wielki marsz w Warszawie, na który mają przyjechać demonstranci z całej Polski.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Władze miasta na Podkarpaciu zbuntowały się rządowym restrykcjom. Otworzyli cmentarze
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

źródło: [Twitter.com/BMakarewicz][Twitter.com/tvp.info]

TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestuTVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilnie ewakuują tysiące ludzi, TVP potwierdza. Tragiczna sytuacja, za granicą żywioł nie ma litości
  2. Dramatyczna wiadomość obiegła Polskę. Wieźli zakażonego, doszło do tragedii, jedna osoba nie żyje
  3. Ekipa TVP zamieniła jej życie w piekło, dzieci były przerażone. Pani Dorota przerwała milczenie
  4. Warszawa. Ruszyła z mężczyzną na masce, nie zważając co będzie dalej. Robi się gorąco, dramatyczne sceny podczas przemarszu
  5. Kradł na niespotykaną skalę. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku
  6. Pokłócił się z dziewczyną, więc wsiadł do BMW i zrył boisko
  7. Porażające doniesienia o uwielbianym pieczywie, sprawą zajął się sąd. Właśnie zapadł wyrok