TVP Info. TVP Info screenŹródło: TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Kwietnia 2020

Działacz "Solidarności" zasugerował na antenie TVP, że dziennikarze napisali za niego list. Prowadzący zupełnie się tego nie spodziewał, zdumiewająca reakcja

TVP Info w jednym z wczorajszych programów na żywo gościło Andrzeja Gwiazdę, znanego działacza i współtwórcę "Solidarności". Tematem prowadzonej przez Michała Rachonia rozmowy był list z prośbą o zachowanie rozwagi w kwestii wyborów, adresowany do polityków Porozumienia Jarosława Gowina. Jego autorami mieli być właśnie związkowcy i opozycjoniści z okresu PRL. Pojawiają się jednak oskarżenia, że list napisać mogli sami dziennikarze stacji.

Na taki scenariusz wskazują słowa, które Gwiazda wypowiedział w programie na żywo. Wywołały one spore poruszenie w mediach i konsternację u samego prowadzącego. Michał Rachoń, usłyszawszy zarzut działacza, natychmiastowo próbował zmienić temat rozmowy.

Jest oficjalne oświadczenie Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckichJest oficjalne oświadczenie Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckichCzytaj dalej

– Bo to jest prawdziwy tekst, doskonale oddaje sytuację, również oddaje nasze poglądy. No, po prostu: chwała Bogu napisaliście ten tekst za nas, to jest bardzo sympatyczne, że są ludzie, którzy potrafią napisać tekst, który uznajemy za swój – powiedział Gwiazda, a kiedy Rachoń próbował mu przerwać, dodał: – Sympatyczne, że są ludzie, którzy potrafią napisać tekst, który uznajemy za swój - tłumaczył.

TVP Info krytykowane w mediach

Temat rzekomego napisania listu przez dziennikarzy został szybko podłapany w krajowych mediach. Do sprawy na łamach portalu niezalezna.pl odniósł się sam Gwiazda, zaprzeczając jakoby podpisał się pod nieswoim apelem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale wciąż walczy o dobro pacjentów. Ekspert ujawnił niepokojące fakty
2. Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa

- Zarzuty, że to nie ja osobiście pisałem ten list, uważam za śmieszne, bo to przecież głos naszego środowiska. "Gazety Wyborczej" jeszcze nigdy nie czytałem, bo byłem przy tworzeniu tej gazety i doskonale wiem, czego się z jej strony spodziewać - cytuje działacza portal niezalezna.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejne odkrycia w sprawie pandemii. To schorzenie sprawia, że chorobę przechodzi się ciężej
  2. Dane z ZUS przerażają coraz bardziej. Wielu z nas może być w tragicznej sytuacji
  3. Polscy turyści wrócili na szlaki. W sieci pojawiły się oburzające zdjęcia i nie chodzi o tłumy
  4. W Polsce już nie rodzi się więcej dzieci? Stan sprzed programu 500 plus
  5. Ktoś celowo zniszczył samochód, którym pielęgniarka jeździła do szpitala. Karygodne zdarzenie w Gliwicach
  6. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe