Ekspert TVP Info Jarosław Jakimowicz porównał Strajk Kobiet do "starego szmelcu".. tvp.info ("#Jedziemy" 25.11.20)Źródło: tvp.info ("#Jedziemy" 25.11.20)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Listopada 2020

Niewiarygodne, Jarosław Jakimowicz wypalił z samego rana na TVP Info. W okropnych słowach obrażał przedstawicielki Strajku Kobiet

Ekspert TVP Info Jarosław Jakimowicz porównał przedstawicielki Strajku Kobiet do "starego szmelcu". W programie Michała Rachonia skomentowano doniesienia, według których dziennikarze Telewizji Polskiej nie zostali wpuszczeni na konferencję prasową.

We wtorek odbyła się specjalna konferencja prasowa Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na wydarzenie nie wpuszczono jednak dziennikarzy TVP, TV Republika oraz "Gazety Polskiej".

Ogromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocOgromne kontrowersje wokół stacji TVN. Wielu nadal nie kryje oburzenia, w końcu chodzi o przemocCzytaj dalej

– Mamy szturm i próbę włamania, dosyć skuteczną, ze strony kilku osób udających dziennikarzy mediów rządowych. Informowałyśmy, że nie ma potrzeby, by do nas przychodzili jacykolwiek funkcjonariusze PiS-u. Wizję i fonię mogą pobierać od swoich mocodawców z ABW i instytucji rządowych – tłumaczyła potem Marta Lempart, cytowana przez "Polska Times".

Według relacji reportera TVP Info Klementyna Suchanow miała nazwać dziennikarzy "psami". Do całej sytuacji w programie "#Jedziemy" w swoim stylu odniósł się ulubieniec stacji, telewizyjny partner Magdaleny Ogórek Jarosław Jakimowicz.

Jakimowicz w TVP Info: "To są wariatki"

Jeżeli my jesteśmy psami, bo ja też się czuję tym psem, też bym chciał zadać pytania, no to kim są te panie? – pytał ekspert od spraw wszelakich publicznego nadawcy. – No bo jak jest pies, to z drugiej strony jest... – wskazał, po czym wymownie zawiesił głos.

Swoim zwyczajowym, żartobliwym tonem Jakimowicz obrażał działaczki Strajku Kobiet. – Normalne kobiety, normalni ludzie, nawet których można by posądzić o podobne poglądy, odcinają się od tych wariatek. To są wariatki – przekonywał.

W kolejnej części programu przytoczono wypowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który pytany o wczorajszą konferencję, odparł, że "nie chciałby występować w roli recenzenta zachowań prywatnej organizacji". Do komentarza RPO natychmiast odwołali się goście.

Sławomir Świerzyński wyznał sekret o byciu krzywdzonym jako dziecko. Nie każdy pamięta, co mówił na wizjiSławomir Świerzyński wyznał sekret o byciu krzywdzonym jako dziecko. Nie każdy pamięta, co mówił na wizjiCzytaj dalej

Jakimowicz wskazał, że kolejnymi instytucjami prywatnymi, do których nie powinien zaglądać w takim razie Rzecznik Praw Obywatelskich, jest m.in. agencja towarzyska.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Już 5 grudnia kluczowa zmiana dotycząca dokumentów. Warto znać swoje prawa
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Następnie celebrycie przypomniał się amerykański program "Wojny magazynowe", gdzie licytowany jest, jak stwierdził, "stary szmelc". Gwiazda kilku produkcji filmowych zaznaczyła, że wspomniany stary szmelc słyszy na przemówieniach przedstawicielek Strajku Kobiet.

Dalej było już klasycznie - mówił o rzekomym "popieraniu stalinowskich, komunistycznych i marksistowskich idei" przez bohaterki swej wypowiedzi.

Jakimowicz po raz kolejny doskonale wpisał się zatem w narrację obozu rządzącego, powielając schemat, który przyniósł mu popularność wewnątrz Telewizji Polskiej.

źródło: tvp.info

Bracia Golec stanęli przed bardzo ważnym wyborem. Podjęli decyzję, aby nie ryzykować, chodzi o bezpieczeństwoBracia Golec stanęli przed bardzo ważnym wyborem. Podjęli decyzję, aby nie ryzykować, chodzi o bezpieczeństwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wszystko jest już jasne. Naukowcy podali, gdzie najczęściej dochodzi do zakażeń koronawirusem
  2. Słynnymi żeberkami w miodzie Michałowej zachwycał się sam biskup Sądecki. Mamy na nie przepis
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. WP potwierdza: Polska jest na liście. Zniesienie zakazu coraz bliżej. Za granicą waży się sprawa swobodnego podróżowania
  7. Niezwykłe doniesienia naukowców. Ogromna tajemnica Ziemi i Wenus