TVP Info. (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Października 2020

Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?

Stacja TVP Info tydzień temu wydała ważny komunikat, jednak przeszedł on bez echa. Widzowie medium wciąż czekają na następne odcinki popularnego programu publicystycznego. Opinia publiczna może się zdziwić, gdy zobaczy, że o 21:50 nie wyemitowano "Studio Polska".

Telewizja Polska od 2016 roku inwestuje w nietuzinkowy program publicystyczny. TVP Info postanowiło stworzyć konwencję, w której mogą odnaleźć się politycy z lewicy, centrum oraz prawicy. Chodzi o "Studio Polska" emitowane w każdą sobotę o godzinie 21:50. Produkcja jest otwarta na każdego działacza, co wielokrotnie doprowadziło do licznych sporów na wizji. Każde wydanie jest prezentowane widzom TVP Info na żywo. Prowadzenie debat obecnie przypadło Jackowi Łęskiemu oraz Małgorzacie Opczowskiej.

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programuCzytaj dalej

Stacja TVP Info

Na oficjalnej stronie, na Facebooku TVP Info wydało komunikat dotyczący przyszłości programu. "Od 17 października programy Studio Polska zostają zawieszone do odwołania" - czytamy w informacji z 16 października. Ogłoszenie w ciągu 8 dni zdobyło jedynie kilkadziesiąt reakcji, co wskazuje, że wiadomość nie dotarła do wielu oglądających. Nie podano również dokładnych przyczyn przerwania prac nad czołowym projektem TVP Info. Wszystko jednak wskazuje na to, że chodzi o bezpieczeństwo gości oraz prowadzących.

Warto podkreślić, że "Studio Polska" gromadziło również zwolenników teorii spiskowych, którzy uważali pandemię za zmowę "światowego rządu". Niektórzy prelegenci nie potrafili odpowiednio nałożyć przyłbicy. W jednym z ostatnich wydań polityk Konfederacji wielokrotnie zdjął zabezpieczenie ust oraz nosa, co mogło stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia gości. Podczas debat wdrożono też należyte odstępy. TVP Info ostatecznie zdecydowało się na przeczekanie kryzysu epidemicznego.

Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. Agnieszka Chylińska nie wytrzymała, postanowiła mówić. "Dwoje moich dzieci jest dzieciakami szczególnej troski. Nie przypominam sobie, żeby ktoś mi pomagał"Czytaj dalej

Postanowienie TVP Info wywołało skrajne reakcje widzów. "Studio Polska" słynie z napiętej atmosfery i licznych awantur. Zwolennicy opozycji oskarżali publicznego nadawcę o serwowanie przekazu jawnie sprzyjającego koalicji Zjednoczonej Prawicy. Część internautów ucieszyła się na doniesienia o zawieszeniu programu. Inny wyrazili żal.

"Sobota bez Studio Polska w TVP Info to jak tydzień bez soboty korzystając z okazji pozdrawiam serdecznie Wszystkich fanów programu i autora postu cały sztab prowadzących, tych małych i dużych. Gości z osobna wszystkich trudno wymienić z imienia, jest urlop więc życzę dużo zdrowia! Wszystkiego to co najlepsze" - czytamy we wpisie jednej z sympatyczek projektu TVP Info.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Co więcej, TVP Info podzieliło również prawicową część opinii publicznej. Niektórzy użytkownicy Facebooka zadeklarowali, że program stracił sens wraz z odejściem Magdaleny Ogórek. Przypomnijmy, że była kandydatka na urząd prezydentki Polski od kilku miesięcy współpracuje z Jarosławem Jakimowiczem przy produkcji "W kontrze". TVP Info przydzieliło swojej gwieździe niektóre odcinki "W tyle wizji".

"To nie jest dobra wiadomość, bardzo lubię ten program. Ale jak to zawieszone to program Ogórek i Jakimowicza tym bardziej" - dociekał internauta. "Bardzo dobrze, bo po zmianie prowadzącej program Studio Polska w TVP Info jest beznadziejny i mnóstwo osób, które znam po odsunięciu Magdaleny Ogórek z tego programu przestało oglądać ten program" - krytykowała inna użytkowniczka społecznościowego medium.

Nie wiemy, kiedy TVP Info wznowi emisję "Studio Polska". Publiczny nadawca będzie na bieżąco informował o przyszłości projektu.

Kasia Cichopek jako jedyna postanowiła się wyłamać, władzom TVP może się nie spodobać. Czy poniesie konsekwencje?Kasia Cichopek jako jedyna postanowiła się wyłamać, władzom TVP może się nie spodobać. Czy poniesie konsekwencje?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  2. Dziś obchodziłaby urodziny. Agnieszka Kotulanka przegrała z niezwykle niebezpieczną chorobą, nie wolno jej lekceważyć
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Źródło: [Facebook/Studio Polska]