TVP Info. Twitter/tvp_infoŹródło: Twitter/tvp_info
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Sierpnia 2020

Widzieliście w Polsce coś podobnego? Spot w TVP Info jak w alternatywnej rzeczywistości

TVP Info wyemitowało spot o powrocie do szkół. Widzimy na nim uśmiechnięte, szczęśliwe i stęsknione za początkiem września dzieci. Medium przedstawiło zasady, jakie będą obowiązywać w placówkach edukacyjnych. Rodzice i nauczyciele mogą nie być zadowoleni z najnowszej produkcji telewizji publicznej.

Kryzys epidemiczny wiązał się nie tylko z zamrożeniem gospodarki czy obowiązkiem noszenia maseczek. Decyzją rządzących zamknięto wszystkie placówki oświaty, a nauczanie prowadzono w sposób zdalny. Celem zabiegu było zahamowanie transmisji koronawirusa. W ostatnim czasie minister edukacji Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze informacje w sprawie przyszłości systemu edukacji. Wiemy już, że powrót do szkół będzie miał miejsce już we wrześniu. Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie, mimo że zmagamy się z drastycznym wzrostem zachorowań.

Joanna Senyszyn ujawniła, co krzyczeli do niej politycy PiS. Skandaliczne słowaJoanna Senyszyn ujawniła, co krzyczeli do niej politycy PiS. Skandaliczne słowaCzytaj dalej

TVP Info wyemitowało spot o powrocie do szkół. Rodzicom i nauczycielom może się on nie spodobać

Telewizja Polska postanowiła rozwiać wątpliwości pedagogów, uczniów oraz rodziców. Utworzyła i przedstawiła swoim widzom oderwany od rzeczywistości spot. Autorzy chcieli przekazać, jakie zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać po powrocie do szkół. Do realizacji pomysłu TVP info wykorzystało wyidealizowaną wizję placówek oświaty oraz atmosfery, jaka w nich panuje. Na krótkim filmiku widzimy uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci, które zachowują między sobą należyty odstęp, korzystają z własnych przyborów oraz darzą się wzajemną sympatią. Odnowiony, lśniący i błyszczący budynek, najprawdopodobniej podstawówki, składa się z szerokich korytarzy oraz przestronnych i nowoczesnych sal lekcyjnych. Nie zabrakło też szafek i stołówki, które wyglądały, jak wyjęte z amerykańskiego filmu.

Tragedia na krajowej Tragedia na krajowej "88". Nie przeżył żaden pasażer busaCzytaj dalej

Wszystko wskazuje na to, że redaktorzy i montażyści zapomnieli, jak rzeczywiście wygląda obraz powrotu do szkół. Szczególnie po reformie edukacji uskutecznionej przez Annę Zalewską zarówno podstawówki, jak i licea zmagają się z nadmierną ilością uczniów. Wiele szkół do dziś zamiast nowoczesnych szafek oferuje skromne składziki na kurtki i buty na zmianę. Wyposażenie sal gimnastycznych często woła o pomstę do nieba. Wąskie korytarze będą zmorą dla osób, próbujących przemieszczać się z klasy do klasy, zachowując odpowiednie odstępy. Również sytuacje, jakie tworzą się między rówieśnikami, często wymagają reakcji. Wielu absolwentów państwowych placówek może pamiętać spory lub przejawy dyskryminacji, do jakich dochodziło ze strony innych uczniów. TVP Info jednak, chcąc zachęcić rodziców i nauczycieli do powrotu do szkół, postanowiło pokazać obraz, który może występować jedynie w prywatnych oddziałach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

TVP Info od lat otrzymuje liczne zarzuty ze strony przeciwników obozu rządzącego. Zarówno politycy Platformy Obywatelskiej, Lewicy, jak i Konfederacji jasno deklarują, że Telewizja Polska wspiera Zjednoczoną Prawicę oraz forsowane przez nią pomysły. Dziennikarze medium, jak widać po przedstawionym spocie, nie przejmują się krytyką. Niestety, spot informacyjny zmienił się w kreowanie fałszywego wizerunku polskiej oświaty. Warto podkreślić, że wygląd szkół często nie zależy od nauczycieli. Środki przeznaczane na licea i podstawówki są czynnikiem decydującym o ewentualnych działaniach remontowych. Spot TVP Info znajdziecie pod tym LINKIEM.

TVP Info

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Prosto pod koła samochodu wybiegło malutkie dziecko. Skrajna nieodpowiedzialność opiekunów
  4. Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasa
  5. Widzieliście w Polsce coś podobnego? Spot w TVP Info jak w alternatywnej rzeczywistości
  6. Ponad 670 osób nie żyje. Dramatyczna sytuacja nie ma końca. Świat przekazał złe wieści

Źródło: [TVP Info]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!