Znany widzom TVP Info dziennikarz znika z anteny. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 22 Września 2020

Nie do wiary. Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy TVP Info odchodzi ze stacji? O co chodzi?

TVP Info prowadzi wiele programów publicystycznych, gdzie pojawiają się eksperci i dziennikarze komentujący najnowsze wydarzenia w kraju. Jednym z nich był Rafał Ziemkiewicz, jednak według najnowszych informacji, widzowie najprawdopodobniej przez najbliższy czas nie będą mogli go oglądać. Dziennikarz zdecydował się na komentarz w tej sprawie. Wyjaśnił powody jego absencji w studio TVP Info.

TVP Info było dotąd dla Rafała Ziemkiewicza stałym punktem w grafiku, jednak praktycznie pewne jest, że w najbliższym czasie będzie zmuszony nieco inaczej zagospodarować rozkład dnia. Kwestia tego, czy dziennikarz odchodzi ze stacji, nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona. Brak obecności w „W tyle wizji” dał jednak do myślenia, a pracujący jednocześnie w TV Republika Rafał Ziemkiewicz odniósł się do całej sytuacji. Wiadomo, o co chodzi.

Samolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwiliSamolotem, w którego katastrofie zginęła Jantar, miała lecieć inna wielka gwiazda. Zrezygnowała w ostatniej chwiliCzytaj dalej

TVP Info bez Rafała Ziemkiewicza? Istnieje taka szansa

TVP Info i program „W tyle wizji” czekają spore zmiany. 9 września, a więc niemal dwa tygodnie temu, po raz ostatni można było oglądać Rafała Ziemkiewicza na antenie Telewizji Polskiej. Współprowadzący lubianego przez widzów TVP Info programu pracował przy formacie od 2016 roku, ale ostatnio wszystko się zmieniło. Z jego ust padło kilka słów, które nie do końca spójne są z wizją stacji. Tematem poruszonym przez dziennikarza jest słynna „piątka Kaczyńskiego”, czyli ustawa antyfutrzarska. Nie wiadomo czy Rafał Ziemkiewicz jeszcze kiedykolwiek pojawi się na antenie TVP Info w roli prowadzącego „W tyle wizji”, jednak w rozmowie dostępnej na YouTubie kanale TV Republika zdradził, co było powodem, tak gwałtownej reakcji władz stacji oraz opisał przebieg zdarzeń.

Do więzienia za znieważenie Andrzeja Dudy? Napisał post, policja natychmiast go wyśledziłaDo więzienia za znieważenie Andrzeja Dudy? Napisał post, policja natychmiast go wyśledziłaCzytaj dalej

Rafał Ziemkiewicz nie pojawi się na antenie TVP Info, przez krytyczny stosunek do ustawy popieranej przez Jarosława Kaczyńskiego?

- Bez żadnych rozmów konsultacji społecznych itp. użyłem publicznie sformułowania o szaleństwie Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas zadzwonił do mnie wydawca „W tyle wizji” i zapytał, czy zamierzam to samo powiedzieć na żywo na antenie. Zapewniłem go, że oczywiście tak, powiem to samo na wizji. Skończyło się więc na tym, że zawarliśmy dżentelmeńską umowę: wydawca nie wpisuje mnie w grafik „W tyle wizji” do czasu, aż wyjaśni się ostatecznie sprawa z ustawą - mówił w rozmowie z dziennikarzami z portalu wirtualnemedia.pl jeden z najbardziej znanych dziennikarzy TVP Info. Prezentuje on negatywny stosunek zarówno do samej ustawy, jak i sposobu jej wprowadzenia na drogę legislacyjną. Jednocześnie Rafał Ziemkiewicz jasno określił swoje stanowisko co do ewentualnych dalszych losów w telewizji. Zagwozdka co z nim począć może być trudniejsza do rozwiązania, niż mogło się to na początku wydawać osobom odpowiedzialnym, za jego odsunięcie z prac nad programem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Nie do wiary, z ilu jaj Pudzianowski zjada jajecznicę. Ze zdumienia można złapać się za głowę
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Dziennikarz TVP Info, nie ma zamiaru potulnie wpisywać się w stanowisko stacji

- Nie wyobrażam sobie, szczerze mówiąc, że będę siedział tam i "jajcował" sobie na wizji po raz setny z nieczystości w Wiśle w sytuacji, gdy nie będę mógł powiedzieć, co myślę o tak ważnej sprawie. Nie wiem zatem, czy jeszcze w ogóle się tam pojawię - kontynuował swoją wypowiedź dla portalu wirtualnemedia.pl dziennikarz. W dość mocnym tonie wypowiedział się również jako gość programu TV Republika „Polska na Dzień Dobry”. Cały wywiad dostępny jest na kanale na YouTubie telewizji. Rafał Ziemkiewicz stanowczo oświadczył, że w tym momencie nie chce, aby ktokolwiek kojarzył go z Prawem i Sprawiedliwością. Brak możliwości wyrażania swojej opinii i stronniczość TVP Info, oraz ogólnie w całej Telewizji Polskiej, był często podnoszonym tematem przez konkurencyjne stacje, czy niezależnych dziennikarzy, Fakt próby uciszenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych pracowników jest jednak sporym zaskoczeniem.
- Trochę mi jest wstyd ludziom w oczy patrzeć, więc być może się widzimy po raz ostatni, a być może nie. Muszę to przemyśleć - smutno podsumował w rozmowie w TV Republika Rafał Ziemkiewicz. Znane jest zdanie stacji na temat tych wydarzeń. Nie wszyscy podzielają stanowisko TVP Info w stosunku do dziennikarza.

TV Republika skomentowała całą sytuację

Chociaż Rafał Ziemkiewicz jest kojarzony głównie z pracą w TVP Info, to pojawia się również na antenie TV Republika. Wirtualna Polska przekazuje, że stacja nie ma zamiaru wyciągać w stosunku do niego żadnych konsekwencji i jest ewidentnie zaskoczona całym zamieszaniem wokół wypowiedzi oraz ostrej reakcji TVP Info na osobistą opinię prowadzącego „W tyle wizji”. Dorota Kania, pełniąca funkcję redaktorki naczelnej stacji telewizyjnej TV Republika, nie widzi żadnych powodów mających skłonić ją do podjęcia jakichkolwiek niekorzystnych dla dziennikarza decyzji. Na dalszy rozwój wypadków należy poczekać.

Zdjęcie wyróżniające to screen z programu "Polska na Dzień Dobry", materiał dostępny jest na YouTube.com/Telewizja Republika

Źródło: TeleShow Wirtualna Polska

Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do niebaJak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielu kierowców będzie musiało wymienić swoje prawo jazdy. Muszą być też gotowi na opłatę
  2. Odkryli lukę w aplikacji, jeździli hulajnogami za darmo. Firma nie odpuści, konsekwencje będą surowe
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wjechał Passatem na barierkę energochłonną. Większego wyczynu dokonał potem