TVP info Rafał Trzaskowsi. Flickr.com Platforma Obywatelska RPŹródło: Flickr.com Platforma Obywatelska RP
Wszystkie wideo autora Konrad Karpiuk
Autor Konrad Karpiuk - 11 Września 2020

TVP Info kreuje nową rzeczywistość? Dobór słów nie był przypadkowy, dziennikarze znaleźli nowe "zagrożenie"

TVP Info po raz kolejny przekazuje informacje o walce konserwatywnych środowisk z edukacją seksualną w szkołach. Tym razem skierowano pismo do Rafała Trzaskowskiego ze stanowczym sprzeciwem, wskazując na nowe "zagrożenia".

TVP Info poinformowało o projekcie programu obywatelskiego, w którego ramach ponad 3 miliony złotych ma zostać przeznaczonych na "seksedukacyjne warsztaty". Jak pisze polonistka Hanna Dobrowolska ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, projekt celowo ukrywa główne treści, aby "nie budzić obaw rodziców". Jej zdaniem przez realizacje projektu, dzieci poniżej 15. roku życia będą narażone na treści prawnie zakazane.

Istnienie TVN zagrożone? Ujawniono kulisy rządowych planów, robi się bardzo gorącoIstnienie TVN zagrożone? Ujawniono kulisy rządowych planów, robi się bardzo gorącoCzytaj dalej

TVP Info pisze o sprzeciwie kurator i polonistki w sprawie projektu obywatewlskiego

- Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski konsekwentnie wspiera środowiska LGBT, co wiemy od początku prezydentury. Działania toczą się na kilku frontach. Jednym z ważniejszych, a mniej znanych i nagłaśnianych, jest budżet obywatelski Warszawy, który właśnie jest na finiszu głosowania - grzmiała Dobrowolska.

Czym jest biała wydzielina wypływająca z kurczaka? Wielu może być zniechęconych i od razu wyrzuci mięso do śmieciCzym jest biała wydzielina wypływająca z kurczaka? Wielu może być zniechęconych i od razu wyrzuci mięso do śmieciCzytaj dalej

Stanowczy sprzeciw wyraziła także mazowiecka kurator oświaty, Aurelia Michałowska. Jak twierdzi, projekt, który ma być poddany głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego godzi w "sferę zastrzeżoną dla rodziców" co ma wynikać z art. 48 oraz 53 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Dotyczy on tego, że rodzice mają prawo zapewnienia dzieciom wychowania zgodnie z własnymi przekonaniami, z uwzględnieniem dojrzałości dziecka i wolności jego sumienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Idealne na piątkowy obiad, niezwykle pyszne i chrupiące kotleciki z buraka. Wyjątkowy sos podkreśli ich cudowny smak

Diabeł tkwi w szczegółach. Torpedowanie projektu może się okazać kompletnie bezcelowe

Kurator zaznacza również, że samorząd nie ma prawa ingerować w system edukacji, gdyż szkoły muszą stosować się do ustawy oświatowej. Problem polega na tym, że projekt w żaden sposób w niego nie ingeruje, właśnie z tego względu. Zakłada on dobrowolne warsztaty, które mają uświadamiać zainteresowanych na tematy takie jak in vitro, życie uczuciowe, choroby weneryczne, tożsamość płciowa, pornografia, adopcja, przeciwdziałaniu w internecie, czy nawet profilaktyki nowotworowej. 

Program ma być realizowany w urzędach, domach kultury, bibliotekach, komunikacji miejskiej i mediach społecznościowych miasta. W żaden sposób to nikogo nie przymusza to korzystania z przekazanej wiedzy. Ponadto projekt nie został jeszcze przegłosowany, równie dobrze może dojść do decyzji, która zablokuje finansowanie warsztatów z edukacji seksualnej.

Niemal cała wieś zebrała się pod domem pana Patryka, zaczął się lincz. Dantejskie sceny w polskiej miejscowości opisał PolsatNiemal cała wieś zebrała się pod domem pana Patryka, zaczął się lincz. Dantejskie sceny w polskiej miejscowości opisał PolsatCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek idzie w górę. Uda się go uniknąć tylko nielicznym
  2. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

Źródło: Smakosze.pl