TVP Info z wpadką lektora.. Screen programu "Serwis Info"Źródło: Screen programu "Serwis Info"
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Sierpnia 2020

Niespodziewana wpadka na antenie TVP Info. Nie był w stanie wypowiedzieć słowa

TVP Info najwyraźniej zapomniało wyciąć wpadkę lektora, który miał niemałe trudności z wypowiedzeniem pewnego słowa, tłumacząc wypowiedź libańskiego premiera Hassana Diaba. Widzowie zasiadający przed telewizorem, by śledzić program informacyjny stacji, mogli zaobserwować zmagania mężczyzny z wyrazem "zintensyfikować".

Charakterystyka programów emitowanych na żywo ma to do siebie, że nie sposób uniknąć wszystkich pomyłek, jakie wobec ogromnej dynamiki pracy zdarzają się prowadzącym. Rzecz ma się jednak nieco inaczej, jeśli mówimy o przygotowanych uprzednio materiałach, które w teorii powinny pozwolić na naprawę wszelkich (zwykle wynikających ze zdenerwowania) błędów. W teorii, widzowie TVP Info mieli bowiem okazję, by prześledzić walkę lektora z wypowiedzią premiera Libanu.

Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"Czytaj dalej

TVP Info z wpadką lektora

Do wpadki w programie "Serwis Info" doszło przed kilkoma dniami. Jak wskazuje Wirtualna Polska, w materiałach porannego serwisu skupiono się przede wszystkim na wydarzeniach ze świata. Wybór ten nie powinien dziwić. Przypomnijmy, że kilkanaście godzin wcześniej świat obiegła wiadomość o wybuchu w stolicy Iranu. Głównym tematem było zatem śledztwo związane z wydarzeniami w Bejrucie.

wtv.pl - portal informacyjny"Na dobre i na złe" straci kultowego aktora? Fani serialu są zaniepokojeniCzytaj dalej

W materiale przytoczono wypowiedź premiera Libanu Hassana Diaba, który mówił o zintensyfikowaniu poszukiwań. Zmagania lektora Telewizji Polskiej z tymże słowem przywodzą na myśl rok 2006 i słynną potyczkę Krzysztofa Ziemca z nazwiskiem ówczesnego piłkarza reprezentacji Francji Zinedine'a Zidane'a. Odmienienie go przez przypadki przysporzyło niemałych problemów prowadzącemu "Wiadomości".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Drakońska kara od UOKiK dla Biedronki. 115 mln zł za wprowadzanie klientów w błąd

Niemniej komicznie było i tym razem. Ciekawiej jednak o tyle, że program zdawał się uprzednio nagrany, co teoretycznie mogłoby pozwolić na wymazanie wpadki. Lektor kilkukrotnie pomylił słowo "zidentyfikować" z wyrazem "zintensyfikować", w trakcie wydając z siebie w dodatku – jak na ironię – bliżej niezidentyfikowany dźwięk.

Nieco dziwaczny wydaje się fakt, że wydawcy stacji nie zdecydowali się w porę usunąć pomyłki. A że w sieci nie ginie nic, o czym z pewnością nie trzeba przekonywać nikogo, kto nie jest nowicjuszem w internecie, nagranie ma spory potencjał, by dorównać popularnością legendarnej już nieomal pomyłce Ziemca. Efekt, trzeba przyznać, był mocno komiczny. Materiał odnaleźć można pod tym LINKIEM.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. 115 mln zł kary dla Biedronki za wyższe ceny w kasie
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Zamykają kolejne plaże i kąpieliska. Sytuacja jest niepokojąca

Źródło: WP / Twitter / YouTube

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!