TVP Info. TVP Info screenŹródło: TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Maja 2020

Aktywista dowiedział się z TVP Info o słowach, których nigdy nie wypowiedział. Ma poważne podejrzenia, wyznaczył nagrodę za ujawnienie prawdy

TVP Info w jednym ze swoich artykułów chciało zacytować znanego aktywistę, związanego ze środowiskiem LGBT. Jak szybko zauważył sam zainteresowany, przytoczony wpis opublikowany został z podszywającego się pod niego konta. Ujawnione przez aktywistę szczegóły sprawy, rzucają nowe światło na etykę działania publicznego nadawcy.

Bart Staszewski, bo o nim mowa, jest reżyserem filmu "Artykuł osiemnasty", członkiem stowarzyszenia "Miłość nie wyklucza" i aktywistą, cieszącym się sporą rozpoznawalnością. Wczoraj za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował o zaskakującym artykule, jaki pojawił się na łamach portalu tvp.info. Zacytowano w nim wpis z twitterowego konta, podszywającego się pod Staszewskiego. Aktywista ma poważne podejrzenia.

Psy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego KacpraPsy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego KacpraCzytaj dalej

TVP Info wykorzystało cytat "fake konta"

Artykuł został edytowany, ale ślad po jego dawnej treści nie tylko został zescreenowany, ale i zachował się w pamięci wyszukiwarki Google. Dotyczył pasków informacyjnych, pojawiających się na antenie telewizji TVN24. Usunięty już z tekstu cytat z "fake konta" aktywisty, pochwalał działania prywatnego nadawcy.

 - Wpis z fejkowego konta na Twitterze podszywającego się pode mnie (obserwowanego przez zaledwie 7 osób) pojawił się o 11:58. Bzdurny artykuł TVP INFO o paskach TVN w którym udostępniono ten fajkowy wpis pojawia się o 13.39. To bardzo dziwny przypadek... - czytamy na Facebooku Staszewskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prokuratura nie pozostawi tak udzielania danych Poczcie Polskiej. Ogromne konsekwencje
2. Jak długo potrwa pandemia? Naukowcy wskazują trzy najpewniejsze scenariusze

Co istotne, podszywające się pod aktywistę konto publikuje wyjątkowo obraźliwe dla środowiska LGBT treści, mające na celu jego niebezpośrednią, choć wulgarnie oczywistą kompromitację. Staszewski wyznaczył nagrodę dla osoby, która ujawni kto się pod niego podszywa.

 - Dlatego wyznaczam nagrodę10 000 zł za informację, która doprowadzi do ujawnienia i pociągnięcia do odpowiedzialności osoby, która stoi za fejkowym kontem. Pracownicy TVP piszcie do mnie na PW lub na e-mail TVPklamie@protonmail.com. Gwarantuje pełną anonimowość - czytamy we wpisie aktywisty.

TVP Info wykorzystało wpis z

TVP Info wykorzystało wpis z

TVP Info wykorzystało wpis z

TVP Info wykorzystało wpis z

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy zbadali próbki 17 milionów ludzi. Cztery grupy szczególnie narażone na śmierć z powodu wirusa
  2. Makabryczne odkrycie w podwarszawskiej miejscowości. Mężczyzna znalazł ciało w studni, na miejscu jest technik kryminalistyki
  3. Skończyła Ci się ważność paszportu? Urzędnicy nie pozwolą złożyć Ci wniosku, będą zadawali pytania
  4. Duży protest w samym centrum stolicy. Kierowcy zablokowali ruch, o co chodzi?
  5. Popularny tygodnik radził chorym na depresję ciążę na poprawę humoru. Opublikował obraźliwą grafikę, teraz się tłumacz
  6. Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko