TVP - dalsza część ujawnionych kwestii związanych z pracą w tej stacji. Były pracownik zdradził jakie są zarobki.. Wikimedia Commons
Źródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Grudnia 2019

Astronomiczne zarobki w TVP. Dziennikarz ujawnia, nie znajdziecie takich na rynku mediów

TVP - dalsza część ujawnionych kwestii związanych z pracą w tej stacji. Zrobił to były pracownik. Dziennikarz Mariusz Kowalewski, oprócz prawdy o czarnej liście i nasyłaniu dronów, zdradził także jakie są zarobki w TVP. Można wyciągnąć nawet 30 tys. miesięcznie! Wszystkiego dowiadujemy się z rozmowy z Onetem.

Mariusz Kowalewski w latach 2016-2018 był dziennikarzem i wydawcą portalu tvp.info, a także zastępcą kierownika redakcji publicystyki i reportażu TVP Info, gdzie odpowiadał za reżyserię i realizację nowych programów. Kowalewski książkę "TVPropaganda", a w rozmowie z Onetem wyznał m.im., że zlecano mu zadania polegające na "wykorzystaniu telewizji i jej zasobów, żeby się na kimś odegrać" - chociażby na krytycznych wobec TVP redakcjach i dziennikarzach.

"Nie mogę się usprawiedliwiać, że tylko wykonywałem polecenia" - mówi dziennikarz i przyznaje, że ma do siebie żal i nie jest dumny ze swojej pracy w TVP.

Nasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacjiNasyłanie dronów i czarna lista. Kulisy pracy w TVP ujawnione przez byłego pracownika stacjiCzytaj dalej

TVP - kulisy pracy ujawnione. Powalające zarobki

W rozmowie z Onetem, Mariusz Kowalewski poruszył także kwestię zarobków. Jak się okazuje, praca dla TVP - bądź co bądź - bardzo się opłaca, gdyż zarobki są naprawdę godziwe, jeśli nawet nie powalające. Ciężko znaleźć tak dobrze płatną pracę w innych mediach.

- Telewizja dużo płaci, nie znajdzie pan takich pieniędzy na rynku mediów w Polsce. Obrotny wydawca jest w stanie wyciągnąć 25-30 tys. miesięcznie, dziennikarz z doświadczeniem ponad 10, osoba bez większego doświadczenia ponad 6 tysięcy. Dyżury przy pracy nad belkami telewizyjnymi – czyli „paskami grozy” – też należą do świetnie płatnych. "Zarabiam na chleb i utrzymanie rodziny" – napisała mi w odpowiedzi na SMS-a osoba, o której warsztacie miałem bardzo dobre zdanie i której bym nie podejrzewał, że zrobi materiał na modłę TVP. A jednak robi. - mówi były dziennikarz TVP w rozmowie z Onetem.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu

3. Uratowane tygrysy nie miały przeżyć. Wstrząsające Informacje o zoo w Dagestanie

4. Abp Marek Jędraszewski odlatuje na święta. Wymyślił nowe zagrożenie, już nie LGBT

5. Przywraca wiarę w ludzi. Leśnicy okryli potrąconego przez samochód wilka kocem termicznym i dokonali cudu

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak