TVP Jacek Kurski. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Lipca 2020

Jacek Kurski przerwał milczenie. Nawiązał do TVP i powiedział kilka słów o wyborach, których nikt się nie spodziewał

TVP zdaniem Jacka Kurskiego, mogło przyczynić się do zwycięstwa Andrzeja Dudy w ostatnich wyborach prezydenckich. Prezes Telewizji Polskiej w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" wyznał, że medium pod innym kierownictwem zapewniłoby Rafałowi Trzaskowskiemu "miażdżąca" przewagę.

Jacek Kurski od kilku tygodni budzi wielkie zainteresowanie świata mediów. Liczne artykuły na temat prezesa TVP zaczęły powstawać po jego ślubie z Joanną Kurską. Świeżo upieczeni małżonkowie w krakowskich Łagiewnikach powiedzieli sobie "tak". Zaproszenie dziennikarzy na wielką ceremonię odcisnęło swoje piętno na zakochanych. Prasa nieustannie przedstawia opinii publicznej zaskakujące fakty na temat prezentera. Media opisują jego rozwód z Moniką Kurską, oskarżenia wobec Zdzisława Kurskiego ze strony Magdy Nowakowskiej oraz jego poczynania jako członka Prawa i Sprawiedliwości. 

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

TVP, w opinii Jacka Kurskiego, zapewniło Andrzejowi Dudzie zwycięstwo? Padły niespodziewane deklaracje

Tygodnik "Sieci" postanowił umożliwić Jackowi Kurskiemu skonfrontowanie się z falą krytyki. Prezenter deklarował, że niepochlebne opinie kierowane pod jego adresem wynikają z zawiści i zazdrości. Tłumaczył też, że wiele osób żyje w konkubinatach, co ma powodować negatywne emocje. Szczególne oburzenie prezesa TVP wywołuje ingerowanie dziennikarzy w jego życie prywatne. Przypomnijmy jednak, że to właśnie Joanna Kurska chwilę przed ślubem udzielała redakcji "Super Expressu" wywiadu na temat swojej miłości. 

Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPWszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVPCzytaj dalej

Rozmówca "Sieci" deklaruje, że w naszym kraju niechęć budzi też ułożenie sobie życia po rozwodzie. Poza tematami rodzinnymi Kurski skomentował też przebieg ostatniej kampanii prezydenckiej. Przypomnijmy, że TVP otrzymało wiele zarzutów w sprawie emitowanych przez siebie materiałów. Zdaniem sympatyków oraz polityków opozycyjnych ugrupowań, miały one jawnie dyskredytować Rafała Trzaskowskiego. Prezes Telewizji Polskiej zdradził, że gdyby stacja publiczna była w innych rękach, to włodarz Warszawy mógłby zasiąść w Pałacu Prezydenckich. 

- Telewizja przesądziła o czymś ważniejszym niż wynik wyborów, bo my nie jesteśmy od wyniku wyborów. TVP uratowała możliwość podjęcia decyzji przez Polaków, możliwość prawdziwego wyboru. Przy telewizji typowej dla III RP, obłej, tchórzliwej, biernej Trzaskowski wygrałby miażdżąco - stwierdził Jacek Kurski dla tygodnika "Sieci". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Klienci aż czterech banków muszą zabezpieczyć gotówkę. W weekend mogą nie dostać się do kont

TVP, jak podaje Jacek Kurski, umożliwiła Polkom i Polakom podjęcie "prawdziwego wyboru". Warto podkreślić, że ostatnie wydarzenia i wypowiedzi prezesa Telewizji Polskiej mogły przesądzić o jego przyszłości. Anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił dla "Gazety Wyborczej", że angażowanie całej opinii publicznej w prywatne życie męża Joanny Kurskiej, nie było dobrą decyzją. Warto podkreślić, że prezenter telewizyjny odniósł się też do Jarosława Kaczyńskiego. Jego zdaniem tylko jego poglądy mają sens w obozie rządzącym. - W obozie pisowskim jest tylko jeden punkt odniesienia, który ma realne znaczenie i realny sens: Jarosław Kaczyński. W ogóle polska polityka bez prezesa PiS nie miałaby kręgosłupa. Utonęlibyśmy w szlamie, w kopaninach, w małościach. Nie dopuszczam myśli o jego odejściu z polityki - mówił w wywiadzie dla "Sieci"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy rok szkolny. Uczniowie, przygotujcie się
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Żona prezydenta ma koronawirusa. Za oceanem wirus szaleje. Niepokojące wieści ze świata

Źródło: [Sieci]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!