TVP ją zwolniło, dziś znana dziennikarka w mocnych słowach mówi o pracy w tej telewizji i uderza w rządzących.. Wikipedia/Adrian GrycukŹródło: Wikipedia/Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Marca 2020

Zwolniono ją z TVP, dziś wytyka hipokryzję rządzących. Wymowne słowa popularnej dziennikarki

TVP ją zwolniło, a dziś znana dziennikarka w mocnych słowach mówi o pracy w tej telewizji i uderza w rządzących. Skomentowała zmiany w Kodeksie wyborczym i nadchodzące wybory, które w związku z epidemią powinny jej zdaniem zostać przesunięte na inny, późniejszy termin.

Monika Zamachowska, nie kryjąc swojego oburzenia, odniosła się do wprowadzonych przez rząd poprawek i zmian w Kodeksie wyborczym, dzięki którym wybory będą mogły odbyć się 10 maja, podczas prawdopodobnie trwającej jeszcze epidemii. Władza naraża w ten sposób życie i zdrowie obywateli, jednak, jak się okazuje, wybory są dla nich ważniejsze. Nie spodobało się to wielu Polkom i Polakom. Do tego grona należy Zamachowska, która w swoich wypowiedziach nie przebiera w słowach.

Córka Kasi Kowalskiej trafiła do szpitala, była w ciężkim stanie. Wokalistka przekazała nowe informacjeCórka Kasi Kowalskiej trafiła do szpitala, była w ciężkim stanie. Wokalistka przekazała nowe informacjeCzytaj dalej

TVP ją zwolniło. Monika Zamachowska dziś się odgraża i ostro komentuje działania rządu. "Żałuję tych czterech lat z kagańcem na twarzy"

"Nie chcę wyborów prezydenckich 10 maja" - brzmią słowa, którymi dziennikarka i prezenterka telewizyjna rozpoczęła swój wpis w mediach społecznościowych. Przez wiele lat związana była z Telewizją Polską, a odkąd u władzy jest PiS, nie wspomina dobrze tych czasów.

W jednym ze swoich ostatnich wpisów na Instagramie, z załączonym zdjęciem Andrzeja Dudy w maseczce ochronnej, wyraziła swój sprzeciw wobec decyzji władzy o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich zgodnie z zapowiedzianym terminem, czyli 10 maja. W komentarzach zawrzało. Dziennikarka odpisała jednej z osób komentujących, wyrażając swój obecny stosunek do pracy w telewizji publicznej i swoje ubolewanie nad przepracowanymi ostatnimi latami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Radio Kraków przekazało tragiczne wieści. Nie żyje Krzysztof Penderecki, niepowetowana strata
2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy

"Nie chcę wyborów prezydenckich 10 maja. Nie będzie egzaminów ósmoklasisty. Nie będzie matur. Nie będzie tysiąca ważnych dla mnie wydarzeń kulturalnych. A ja mam już 10 maja stawić się w Komisji Wyborczej, epicentrum COVID-19, i - narażając zdrowie i życie moje i mojej rodziny - zagłosować na jedynego kandydata, którego kampania toczy się w mediach. Niedoczekanie!" - czytamy we wpisie dziennikarki na Instagramie.

"Pan Jezus zmartwychwstanie w tym roku samotnie. Ale Pana Dudę wybierzemy razem. Absurd" - dodała Zamachowska.

Jeden z użytkowników serwisu zaatakował Zamachowską, stając po stronie telewizji i rządu. "Jak była praca, to siedziała pani cicho, więc niech pani tu nie politykuje, bo nie czas i nie miejsce" - zarzucono dziennikarce w komentarzu.

"I czas, i miejsce. I tak: żałuję tych czterech lat z kagańcem na twarzy" - odpowiedziała Zamachowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy
  3. Lekarze zrobili mu test i kazali wracać do domu. Trzy dni koczował w aucie, zaskakująca historia
  4. Dramatyczne informacje, nie żyje noworodek zakażony wirusem. NYT: Najmłodsza ofiara na świecie
  5. Małgorzata Kidawa-Błońska straci szansę na prezydenturę? Otrzymała niespodziewany cios
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Źródło: Instagram