TVP Monika Zamachowska. Facebook.com/Monika-ZamachowskaŹródło: Facebook.com/Monika-Zamachowska
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 28 Maja 2020

Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”

TVP od 6 czerwca zaczyna emisję nowego programu "Ameryka da się lubić". Program, wzorowany na emitowanym dawniej "Europa da się lubić", wywołał spore kontrowersje. Telewizję publiczną skrytykowała m.in. Monika Zamachowska, dawniej prowadząca pierwowzór nowego programu.

Monika Zamachowska rozstała się z Telewizją Polską kilka miesięcy temu. Od tamtego czasu jest krytyczna wobec kształtu mediów publicznych. W gorzkich słowach wypowiadała się również na temat nowego programu TVP. Odpowiedziała jej nowa prowadząca Ida Nowakowska.

Odkryto największą tajemnicę matki Kaczyńskich, wszystko się wydało. Odbiera mowęOdkryto największą tajemnicę matki Kaczyńskich, wszystko się wydało. Odbiera mowęCzytaj dalej

Zamachowska atakuje TVP

Była pracownica telewizji rządowej mocno skrytykowała używanie mediów publicznych jako środka propagandowego. - Gdy rok temu TVP postanowiła wznowić program "Europa da się lubić”, moi mądrzejsi koledzy ostrzegali: to skrajny koniunkturalizm i cynizm. Chodzi wyłącznie o to, żeby PiS wygrało eurowybory. A ja wierzyłam że tli się wciąż w mojej telewizji poczucie misji, potrzeba podnoszenia wiedzy i świadomości w odbiorcach. Rok później Europa już nie da się lubić. Teraz z rozkoszą wpadamy w objęcia Donalda. Program robi już inna ekipa, niestety dobrze mi znana... Mam taki apel do moich wspaniałych amerykańskich kolegów i koleżanek mieszkających w Polsce: zostańcie w domu. Wyjdzie Wam na zdrowie - zaapelowała na swoim profilu na Instagramie. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda starał się to ukryć? Wyciekły niemoralne SMS-y, niepokojące doniesienia ujrzały światło dzienne
2. Lipiec sądnym miesiącem dla tysięcy polskich kierowców. Szykują się zmiany przepisów, możesz stracić prawo jazdy

Zamachowska nie musiała długo czekać na odpowiedź. Wywołana do tablicy poczuła się Ida Nowakowska, która ma prowadzić program "Ameryka da się lubić". - Nie wiedziałam, jestem zaskoczona, wręcz nie mogę uwierzyć, że ktoś może nawoływać do bojkotu programu, tylko dlatego, że w nim nie występuje lub go nie prowadzi - wbiła szpilę Zamachowskiej. Stwierdziła także, że jej postępowanie jest nietolerancyjne i przez to niezgodne z amerykańskim duchem. 

Była prowadząca "Europa da się lubić" postanowiła odpowiedzieć Nowakowskiej. - Gdy zakręcono kurek z finansowaniem dla wszystkich instytucji kultury do końca roku, gdy kultura w tym kraju zdycha, wy będziecie pląsać w tv za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia? - zapytała w obszernym wpisie na temat słów konkurentki. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Poważny wypadek na Mazowszu. Cztery osoby ranne, droga zablokowana
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanie

Źródło: Instagram.com/monikazamachowska