TVP podjęło zaskakującą decyzję. (zdj. Il. ); Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ); Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Maja 2020

TVP bezprawnie przyjęło Kurskiego do zarządu? Będzie afera, ministerstwo interweniuje

TVP podejmuje zaskakujące decyzje odnośnie Jacka Kurskiego. Głosami przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości przywrócono Jackowi Kurskiemu pozycje w Telewizji Polskiej. Sprawa ta podzieliła obóz Zjednoczonej Prawicy. Według doniesień Gazety Prawnej swój protest złożyło już Ministerstwo Kultury.

Od ostatniego tygodnia jesteśmy świadkami niecodziennych doniesień na temat ponownego przyjęcia Jacka Kurskiego do zarządu publicznego medium. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji został on odwołany ze swojego stanowiska w TVP porozumieniu z Andrzejem Dudą. Dzięki temu podpisał on ustawę, która przekazała aż 2 miliardy subwencji dla telewizji publicznej. 

Wyciekło nagranie policji, które nie miało ujrzeć światła dziennego. Sprawą zajmie się prokuraturaWyciekło nagranie policji, które nie miało ujrzeć światła dziennego. Sprawą zajmie się prokuraturaCzytaj dalej

TVP przywróciło Jacka Kurskiego do władz medium

Decyzją polityków PiS-u przyjęto uchwałę zwiększającą zarząd stacji z trzech do czterech miejsc. To właśnie Jacek Kurski zajął świeżo utworzoną posadę. Nie każdemu spodobał się projekt władz medium. W partii Jarosława Kaczyńskiego zaczęły narastać głosy sprzeciwu. Jak donosi Gazeta Prawna, resort kultury wystosował w tej sprawie pilny komunikat. Oczekując wyjaśnień, zarzucają TVP złamanie obowiązujących przepisów.

"Zmieniając liczbę członków zarządu Telewizji Polskiej z trzech na czterech, Rada Mediów Narodowych zignorowała umieszczony w statucie spółki par. 13, który przewiduje, że zarząd liczy od jednej do trzech osób. A precyzyjniej rzecz ujmując, RMN podjęła uchwałę o wprowadzeniu zarządu czteroosobowego, do czego nie ma uprawnień" – pisze przedstawiciel Ministerstwa Kultury. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Ksiądz nie jest śmiertelnikiem, nie jesteśmy równi wobec prawa". Nagranie duchownego z jego reakcją na film Sekielskich podbija sieć
2. ING Bank Śląski wydało ważne oświadczenie. Klienci powinni przygotować dodatkową gotówkę

Dziennik Gazeta Prawna wyjaśnia, że to właśnie Ministerstwo Kultury sprawuje władzę wobec narodowego medium TVP. Wskazuje też, że tworzy ono walne zgromadzenie akcjonariuszy. W rozmowie z wiceministrem Pawłem Lewandowskim wykazano, że resort Piotra Glińskiego nie został włączony w proces podjętych uchwał. Oznacza to, że przedstawiciele Rady Ministrów nie współdecydowali w sprawie utworzenia nowej posady dla Jacka Kurskiego. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wadliwe maseczki dostarczone Polsce mają zostać zniszczone
  2. Pilny apel policji. Nie żyje człowiek. Funkcjonariusze potrzebują pomocy
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Wiceminister wygadał się o wakacjach Polaków. Jest dobra wiadomość

Źródło: [Dziennik Gazeta Prawna]