TVP odpowie za czyny swojego dziennikarza?. Twitter/Sławomir NitrasŹródło: Twitter/Sławomir Nitras
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Czerwca 2020

Dziennikarz TVP wpadł w szał, miał kopnąć członka sztabu Trzaskowskiego. Zatrzymała go policja

TVP musi zmierzyć się z kolejnymi oskarżeniami. Jeden z dziennikarzy Telewizji Polskiej miał zaatakować przedstawiciela sztabu Rafała Trzaskowskiego. Pod wpływem złości miał kopnąć jednego z polityków. Sytuacja ta spotkała się z natychmiastową reakcją ze strony funkcjonariuszy policji.

Do niepokojących zdarzeń miało dojść podczas ważnego spotkania w Płońsku. Kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski zorganizował wydarzenie z udziałem mediów w tamtejszym Miejskim Centrum Kultury. Dziennikarze Gazeta.pl podają, że w przedsięwzięciu mieli wziąć udział tylko operatorzy kamer. - To spotkanie miało status photo op, czyli wchodzą sami operatorzy z kamerami, ogrywają przez 2-3 minuty i wychodzą. Było o tym wiadomo już wcześniej - wyjaśnia Gazecie.pl członek sztabu Trzaskowskiego.

Pilne orędzie tuż przed Wiadomościami TVP. Nagle na ekranie pojawiła się Elżbieta Witek, niewiarygodne słowaPilne orędzie tuż przed Wiadomościami TVP. Nagle na ekranie pojawiła się Elżbieta Witek, niewiarygodne słowaCzytaj dalej

TVP podejmie kroki w sprawie agresji ze strony swojego dziennikarza?

 - Jeden z dziennikarzy TVP, któremu dwu czy trzykrotnie zwróciliśmy uwagę, że wchodzą same kamery, zachowywał się bardzo agresywnie. Prosiłem, żeby się uspokoił. Weszliśmy do salki, a on wdarł się do środka za moimi plecami i w pewnym momencie mnie kopnął, żeby mnie odsunąć, i żeby mógł dobiec do pana prezydenta - tłumaczy Gazeta.pl przedstawiciel sztabu Rafała Trzaskowskiego. Niecodzienne wydarzenia, jakie miały miejsce w Płońsku spotkały się z reakcją ze strony policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie dajcie się zmylić wysokim upałom. Nadchodzą poważne zmiany, "zagrożenie zdrowia i życia"
2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli

"Dziennikarz TVP kopnął członka sztabu Rafała Trzaskowskiego. Chciał siłą wejść na spotkanie, podczas którego przewidziana była tylko obecność kamer. Został zatrzymany przez Policję" - czytamy we wpisie posła Platformy Obywatelskiej, Sławomira Nitrasa. Przypomnijmy, że Telewizja Polska od dłuższego czasu otrzymuje poważne zarzuty. Zwolennicy opozycji twierdzą, że medium jawnie wspiera kampanię Andrzeja Dudy. To, co miało miejsce w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku, z pewnością doleje oliwy do ognia.

Do sprawy odniósł się już szef TAI, Jarosław Olechowski. Jak stwierdził, parlamentarzysta miał kłamać.

- Poseł ⁦Slawomir Nitras⁩ kłamie. Reporter TVP Info próbował zapytać ⁦Rafała Trzaskowskiego o nadzór nad kierowcami miejskich autobusów w Warszawie. Niestety Trzaskowski nie chciał odpowiedzieć, a jego sztabowcy odpychali reportera. To oni użyli siły wobec dziennikarza TVP - przekazał Olechowski.

TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat

Źródło: [Gazeta.pl]