tvp. Flickr/Piotr DrabikŹródło: Flickr/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Września 2020

Szczegóły umowy TVP z Episkopatem zwalają z nóg. Zapewnili sobie więcej, niż można podejrzewać

Episkopat w nowej umowie z TVP wyszedł o wiele lepiej niż na poprzedniej. Jej zakres wykracza poza to, co zostało przedstawione w ustawie. Nie ma też żadnych informacji o kosztach, które miałby ponieść Kościół za lepsze warunki współpracy. Jak wypada na tle pozostałych wyznań?

O porozumieniu poinformowała Telewizja Polska, choć komunikat szybko zniknął z jej strony. Jego treść stała się jednak znana.

Magdalena Ogórek nagle opuściła szpital. Dramatycznie zrelacjonowała przez co przechodzi, nie do uwierzeniaMagdalena Ogórek nagle opuściła szpital. Dramatycznie zrelacjonowała przez co przechodzi, nie do uwierzeniaCzytaj dalej

Codzienne transmisje mszy w TVP

TVP 1 codziennie będzie transmitowało u siebie mszę świętą, zaś nabożeństwo tzw. koronki będzie można zobaczyć każdego popołudnia w TVP 3. Co ważne, samo porozumienie jest uaktualnieniem tego zawartego w 2008 roku - dokument zawierał informację o rozszerzeniu katolickiej działalności Telewizji Publicznej o kolejne pasma i programy, szczególnie w ramach TVP Info i TVP 3.

Prezydent po raz kolejny zlekceważony? Zaskakujące słowa: Prezydent po raz kolejny zlekceważony? Zaskakujące słowa: "Kaczyński nie musi konsultować tego z Dudą"Czytaj dalej

Nowa umowa zostawia na dłużej ramówkę, którą zaproponowano w czasie pandemii, w nadziei, że zachęci ona seniorów do pozostania w domu. Pomysł okazał się sukcesem - z badań Wirtualnych Mediów wynika, że na początku kwietnia msze w telewizji oglądało 1,7 mln widzów. Pytaniem jest, czy promowanie religii katolickiej leży w misji Teleiwzji Publiczej. W ustawie o radiofonii i telewizji czytamy, że do misji należy uwzględnienie "potrzeb mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym, w tym emitowanie programów informacyjnych w językach mniejszości narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym". Nie ma więc ani słowa o religii większościowej.

Katolicy wciąż najważniejszym celem TVP

W ubiegłym roku TVP chwaliła się w raporcie realizacją porozumienia z 1996 roku z Polską Radą Ekumeniczną. W związku z tym, na antenie TVP można było obejrzeć 9 nabożeństw wyznań mniejszościowych, m. in. trzy liturgie prawosławne, dwa nabożeństwa luterańskie, jedno nabożeństwo metodystów, jedną mszę Kościoła Polskokatolickiego, jedno nabożeństwo żydowskie oraz nabożeństwo ekumeniczne zorganizowane z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kościół katolicki miał szansę zaistnieć aż w 21 podobnych transmisjach i doliczyć do tego coniedzielne msze święte i nabożeństwo Anioł Pański (czyli po 52 w roku), obchody dnia papieskiego, spotkanie w Lednicy, Światowe Dni Młodzieży, 10 audycji o tematyce katolickiej i wreszcie miesięcznice smoleńskie.

W liczbach bezwględnych oznacza to, że cały materiał TVP 1 z zeszłego roku poświęcony religii zajął 190 godzin (na 8100 godzin całego programu), co oznacza, że transmisje te mogłyby lecieć bez przerwy przez 8 dni i nocy. Dodatkowe 25 godzin pochodzi jeszcze z TVP 2. Teraz te liczby zwiększą się do dodatkowych 7 dni na antenie TVP 1 i kolejne 3 na antenie TVP 3 i to bez uwzględnienia pasm poświęconych innym wyznaniom.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

źrodło: [businessinsider.com.pl]

Przygnębiające odkrycie Przygnębiające odkrycie "Uwaga TVN". Tragiczny widok, słynna gwiazda w domu z ponad 70 psami i szczuramiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News